"Cukiernia pod Amorem. Hryciowie" Małgorzata Gutowska-Adamczyk


Tytuł: Cukiernia pod Amorem. Hryciowie
Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 504
ISBN: 978-83-10-11830-1
Moja ocena: 5/6


 Wojenna zawierucha. Dramatyczna podróż po okupowanej Europie. Trudy życia codziennego w ponurej rzeczywistości PRL-u. Miłość i pasja. Szczęście i cierpienie. Wielkie namiętności i rodzinne intrygi.


 W trzecim tomie powieści Pani Małgorzaty, śledzimy losy bohaterów z dwóch poprzednich części. Iga pochłonięta zgłębianiem tajemnicy odnalezionego niedawno pierścienia, Waldemar Hryć dopracowuje recepturę na coraz to nowsze przysmaki, Celina zmaga się z chorobą, która ją dopadła, a Helena… Cóż, co z nią to dowiecie się sami.

 Co znajdziemy w tej książce? Na pewno namiastkę drugiej wojny światowej, sagę rodzinną, tajemnice, intrygi, miłość, cierpienia, pogoń za pieniędzmi i ich wartość.

 Czy tajemnica pierścienia zostanie rozwikłana? Jak wygląda przeszłość obecnej Cukierni pod Amorem i jej właścicieli? Co wspólnego ma Adam Toroszyn z babcią Igi – Celiną Hryć?

 Trudno jest mi napisać recenzję, w której nie zamieszczę szczegółów książki. Jest tyle wątków, historii, intryg, miłości, namiętności czy cierpienia, że nie da się tego opisać w kilkunastu słowach. Na pewno jest to książka wartościowa.

 Jakie są plusy tej powieści? Autorce udało się przede wszystkim napisać bardzo dobrą, barwną i wielowątkową sagę rodzinną. Bohaterowie są dobrze wykreowani, wydarzenia wydają się być realne.

 Co nie spodobało mi się w dziele Pani Małgorzaty? Na pewno wiele urwanych nagle wątków, czasem zbyt duża szczegółowość. Miejscami powieść mnie nużyła, nie mogłam doczekać się jej końca. Irytowała mnie postać Anity, według mnie zepsuła tylko jakość książki, gdyż przez wtrącenie jej do wątku, akcja niepotrzebnie się dłużyła. Ale to tylko moje skromne zdanie.

 Jaka jest moja ocena końcowa? 5. Pomimo niektórych niedociągnięć, wad, nieprzemyślanych sytuacji, powieść zasługuje na jej przeczytanie. Nie próbujcie czytać tej książki bez wcześniejszych dwóch tomów! Dopiero cała trylogia oddaje magię poszczególnym częściom.

Książkę można kupić TUTAJ.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia