"Gorzka czekolada" Lesley Lokko

Tytuł: Gorzka czekolada
Autor: Lesley Lokko
Data premiery: 18.08.2010
Moja ocena: 5.5/6


 Opowieść o trzech na pozór zwyczajnych kobietach. Każda z nich mieszka w innej części świata, a mimo to łączy ich pewna, nierozerwalna nić.
 Jedną z bohaterek jest Melanie, osiemnastoletnia dziewczyna pochodzenia angielskiego, daje się ponieść chwili i romansuje ze swoim ojczymem. Nakryci na gorącym uczynku kochankowie muszą się rozstać. Dziewczyna zostaje wysłana przez matkę do Los Angeles. Czy jest z tego powodu zadowolona?
 Kolejną bohaterką jest Laurie, wychowywana przez surową babkę. Gdy starsza kobieta dowiaduje się o niespodziewanej ciąży swej wnuczki, postanawia odesłać ją do córki do Chicago. Piękna i subtelna Haitanka stawia pierwsze kroki w zupełnie nowym świecie, przy swojej matce. Czy spotkanie przebiegło pomyślnie? Jakie wrażenie wywarło na nich spotkanie po latach? Co się stanie z dzieckiem?
 Służąca Haitanki, Ameline również zmuszona jest do zmiany trybu swojego życia. Po dwudziestu latach opuszcza dom, w którym pracowała jako dziewczyna do towarzystwa i idzie w nieznane. Co zmusiło ją do tego czynu? Czy los będzie dla niej łaskawy?
 "Gorzka czekolada" jest wielowątkową powieścią o ludzkich dramatach, drugich szansach, miłościach tych szczęśliwych i nieszczęśliwych, kobiecych wyborach i dylematach. Zgłębiając się w twórczość Lesley Lokko, odwiedzamy takie miejsca jak: Haiti dotknięte wojną, Amerykę, która opływa w luksusach czy Francję, Anglię, po egzotyczną Ghanę. W każdym z tych miejsc zostaje jakaś cząstka którejś z głównych bohaterek.
 Czy życie zawsze musi być usłane różami? Albo obsadzone w ciernie? Nie! Książka Lesley Lokko ukazuje, że życie nie zawsze pisze nam jednakowe scenariusze. Mogą nagle ulec zmianie, czy na lepsze, czy na gorsze, to już zależy od nas samych.
 Komu polecam tą książkę? Każdej kobiecie, która ma w sobie odrobinę współczucia, miłości, humoru i melancholii. We mnie wzbudziła wiele emocji, od radości do smutku. A jak będzie z Wami? :)


Książkę można kupić TUTAJ.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia