"Trzynasty miesiąc poziomkowy" Krystyna Siesicka


Tytuł: Trzynasty miesiąc poziomkowy
Autor: Krystyna Siesicka
Wydawnictwo: Akapit Press
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 118
Moja ocena: 5,5/6

 Akcja rozgrywa się w „Przydrożnym barku”, którego właścicielami są Gustaw i Tom. Panowie serwują ciekawe propozycje dań, m.in. najkrótszy sen Gustawa, pomidorową dla wtajemniczonych, a przede wszystkim koktajl z owoców leśnych na bazie z poziomek. Kreatywność i odpowiedni dobór przypraw sprawiają, że do jadłodajni przychodzi wiele ludzi w różnym wieku. Nie tylko smakują wyśmienite potrawy, ale to miejsce staje się dla nich drugim domem. Mogą porozmawiać z bliskimi, zasięgnąć rady ludzi starszych, a także ukryć się przed surową panią dyrektor.
 Sto osiemnaście stron wystarczy, aby zaczarować czytelnika luźną akcją, ciekawie zarysowanymi postaciami, humorem ale i małym dramatyzmem. W miejscu, gdzie zapach poziomek trwa przez trzynaście miesięcy, dojrzewa miłość, rodzi się przyjaźń, rozwiązują tajemnice. To właśnie w tym miejscu jedna z bohaterek uwierzyła we własne możliwości.
 Co takiego jest w barku prowadzonym przez Toma i Gustawa, że codziennie odwiedzają go tłumy nowych gości? Czego zazdrości dziewczynom Izabela? Czy Petra dowie się, dlaczego Tom nie zaprasza do swojego domu nikogo, nawet swojego dobrego przyjaciela – Gustawa? Dlaczego Jaśmina tak często urywa się z lekcji?
 Tego wszystkiego dowiecie się zaglądając do „Przydrożnego barku”, gdzie poziomki goszczą tam nie tylko przez dwanaście miesięcy, ale przez trzynaście! Goszcząc w jadłodajni poznacie wiele nowych smaków, o których nie śniło się nikomu.


 Recenzja umieszczona również na:

Książkę można kupić TUTAJ.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia