"Zapałka na zakręcie" Krystyna Siesicka


Tytuł: Zapałka na zakręcie
Autor: Krystyna Siesicka
Wydawnictwo: Akapit Press
Ilość stron: 182
Moja ocena: 5/6

 Główną bohaterkę Madę (skrót od imienia Magdalena) poznajemy w dniu wakacyjnego przyjazdu do Osady. To już szósty rok z rzędu, kiedy dziewczyna wraz z młodszą siostrą Alą odwiedza tą mieścinę. Przez pierwsze kilka stron opowiadania, Madą targają sprzeczne emocje – chce wywrzeć dobre wrażenie na Tomku, obiekcie swoich ubiegłorocznych uczuć, z drugiej zaś strony planuje go unikać. Wszelkie wątpliwości ulatują podczas spotkania grupki znajomych pod „Parasolami”. Podczas spotkań z przyjaciółmi, Magdalena poznaje Marcina, chłopaka innego od znanych jej do tej pory. Jest spokojny, skryty w sobie, tajemniczy. Ścieżki tych dwoje splatają się w jedną. Zaczynają się spotykać codziennie, aż do niespodziewanego wyjazdu Marcina.
 Historia miłosna jak każda inna – wakacje, plaża, wieczorne spacery we dwoje, czułe słówka. Jednak jest coś, co tworzy ją wyjątkową. Chłopak skrywa w sobie tajemnicę, której niewiedza coraz bardziej ciąży dziewczynie. Sprawy nie ułatwia im mama chłopaka, która wydaje się być nieprzyjaźnie nastawiona wobec znajomości tych dwoje. Dlaczego mama dziewczyny popiera stanowisko mamy Marcina?
 Wakacje się kończą, kontakty się urywają. Los chciał, aby Mada spotkała jeszcze Marcina na swej drodze. Czy słynna gra „zapałka na zakręcie” pomoże zbliżyć ich do siebie? Co takiego skrywa w sobie Marcin? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Olo? Kto jest dla Mady autorytetem? Tego i wiele więcej dowiecie się z tej jakże cieniutkiej powieści.
 Krystyna Siesicka ma lekkie pióro, co czyni tą historię ciekawą, którą szybko się czyta. Pisarka w swojej książce porusza sprawy ważne, ale niełatwe w zupełnie prosty sposób. Ukazuje również, jak cenne jest zaufanie, jak trudno go zdobyć. Pewnie każdy z Was słyszał już powiedzenie „prawa zawsze wychodzi na jaw”. Krystyna Siesicka w swojej książce udowadnia, że ten zwrot jest ważny teraz, tak jak i był ważny 20 lat wcześniej.
 Komu poleciłabym tą książkę? Na pewno każdej nastolatce, aby mogła spojrzeć na świat w różnych perspektywach. Dojrzałym osobom, aby nie zapomniały, że nie zawsze kierowanie się rozsądkiem jest dobrym wyborem. Polecam ją każdemu, kto ma ochotę przeczytać książkę K. Siesickiej.

Książkę można kupić TUTAJ.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia