"Pejzaż sentymentalny" Krystyna Siesicka

Tytuł: Pejzaż sentymentalny
Autor: Krystyna Siesicka
Wydawnictwo: Akapit Press
Ilość stron: 144
Miejsce i rok wydania: Łódź 1999
Moja ocena: 2/6
Książkę można kupić TUTAJ.


 Pejzaż sentymentalny to dalsze losy głównych bohaterów Zapałki na zakręcie. Mada i Marcin nie są już parą, każde z nich założyło własną rodzinę i kontakt się urwał. Ale czy da się uciec od przeszłości? Ta książka pokazuje, że jest to niemożliwe. Czy przypadkiem było, że córka Marcina, Tina, spotkała syna Mady, Kacpra? Czy przypadkiem było, że zaczęli być parą? Nie. Tina po poznaniu przeszłości ojca i zbliżeniu się do Kacpra, postanowiła jak najwięcej dowiedzieć się o Madzie. Wspólne wakacje spędzone w Osadzie są tego dowodem. Czy intryga Tiny ma szansę na rozkwit? Jakie będą skutki tej zagadki?


 Choć kontynuację napisała ta sama pisarka, mam zupełnie inne odczucia. Zupełnie inny styl, brak pomysłu na książkę. Czytając ją, miałam wrażenie, że Pani Krystyna napisała ją z przymusu, bo zwolennicy pisarki wciąż pytali ją co działo się dalej z Madą i Marcinem. Żadnego podziału na rozdziały, co widocznie jest cechą charakterystyczną pisarki, bądź tylko tej serii. Miałam okazję przeczytać dopiero 3 książki Siesickiej. Historia nie była dla mnie ani ciekawa, ani wciągająca. Po prostu się męczyłam. Kolejne spotkanie z Siesicką uważam za wyjątkowo nieudane. Choć intencja była dobra, pomysł mógł być interesujący, to wykonanie, moim zdaniem, fatalne. Sądzę, że lepiej byłoby nie wydawać tej książki wcale. Stąd moja ocena 2/6.


 Komu polecę książkę? Na pewno zwolennikom Krystyny Siesickiej. Pozostałym odradzam.


_________________________________________
Jutro wyjeżdżam na krótki urlop, także nie będę miała możliwości napisania tu czegokolwiek. Pozostawiam Was z niezbyt pochlebną recenzją i pozostaje mi zaprosić Was w środę bądź w czwartek na recenzję książki "Zwykłe niezwykłe życie" Doroty Sumińskiej. ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia