"Super okazje!" - Gandalf obniża ceny

Witajcie!

   Jestem właśnie w trakcie czytania kilku książek (jak zawsze!) i zastanawiałam się, czym by Was tu zająć. Przeglądając ofertę Gandalfa, pomysł sam wpadł do głowy.

   A mianowicie otwieram nowy cykl na moim blogu: "Super okazje!".
Poniżej przedstawię pozycje, które moim zdaniem zasługują na większą uwagę. Klikając w tytuł książki automatycznie przeniesiecie się na odpowiednią stronę z promocją. :)Cena promocyjna: 16,56zł

Tajemnicze ogłoszenie w lokalnej gazecie stawia na nogi mieszkańców malutkiej miejscowości Chipping Cleghorn. "Morderstwo odbędzie się..." . Niektórzy wyczekują dobrej zabawy, inni są lekko zdegustowani, nikt jednak decyduje się zostać w domu. Napisano przecież, że osobnych zaproszeń nie będzie. O wyznaczonej godzinie grono zaintrygowanych sąsiadów odwiedza Letycję Blacklock. Zegar bije... Gasną światła... Pada strzał! Na ziemię osuwa się nieżywy... napastnik.


Cena promocyjna: 14,87zł

Romantyczna opowieść o wielkiej miłości dobrych i upadłych aniołów, na którą czekają czytelniczki Upadłych i Szeptem.
Śmiertelna dziewczyna związana wielką miłością z aniołem światła, przyciągana hipnotyzującym urokiem anioła mroku.

W świecie dobrych i upadłych aniołów, tajemniczych symboli i wszechogarniającej miłości, anioł stróż zakochuje się ludzką miłością w dziewczynie kuszonej niebezpiecznym urokiem upadłego anioła.Cena promocyjna: 11,67zł
Bohaterami powieści Audrey Niffenegger są Clare i Henry. Już pierwsze akapity opisujące ich pierwsze spotkanie tchną niesamowitością. Bo jak wyjaśnić człowiekowi, który Cię w ogóle nie zna, że jest miłością Twojego życia? Ich spotkania, choć tak niecodzienne, początkowo są bardzo nieporadne. Henry żyje w świecie Clare od czasu, kiedy dziewczyna miała 6 lat, Clare w świecie Henry'ego - dopiero od czasu spotkania go w bibliotece, 14 lat później. Dziewczyna każdą kolejną wizytę ukochanego chronologicznie umiejscawia w czasie, Henry nie ma na to szansy, jest bowiem jedną z pierwszych osób na świecie, u których wykryto rzadkie zaburzenie genetyczne: od czasu do czasu jego biologiczny zegar uruchamia się na nowo i Henry przemieszcza się w czasie. Jednakże, mimo to, oboje próbują wieść normalne życie. A z czasem, próbują oszukiwać sam czas.
Cena promocyjna: 18,32z
O, mądrzy rapsodowie! Otwórzcie usta. Wyśpiewajcie pieśń na cześć Śmieciarza-Samotnika. Narodziły się bliźnięta -Ifikles i Alkides. Synowie jednej matki i dwóch ojców. Myśl i siła. Człowiek i pół-bóg. Rozum i szaleństwo. Narodził się heros gotów dokonać czynów wielkich. Imię jego będzie Herakles.

Heros powinien być jeden, to alternatywna wizja mitu o najsilniejszym z silnych. Młodym Heraklesie, na którego barkach spoczywają intrygi olimpijskiej rodziny. Herosie, którego życie stało się boskim igrzyskiem.
tłumaczenie: Andrzej Sawicki


Cena promocyjna: 19,55zł
Odell Deefus, niezbyt rozgarnięty młodzieniec z amerykańskiej prowincji, jest mocno zdegustowany niskopłatną, a niebezpieczną pracą w elewatorze zbożowym. Skuszony premią, jaką armia od czasu rozpętania wojny w Iraku, wypłaca każdemu rekrutowi, postanawia zaciągnąć się do wojska. Oczyma wyobraźni widzi się w roli zbawcy zaprowadzającego demokratyczny ład tam, gdzie królują chaos i anarchia. Ordery, zaszczyty i awanse również są mile widziane... Spakowawszy najcenniejsze drobiazgi, w tym powieść Roczniak oraz flachę rumu, wyrusza w podróż do najbliższego punktu werbunkowego.Cena promocyjna: 16,72zł
Wbrew pieczołowicie pielęgnowanym pozorom Paweł jest mężczyzną na wskroś tradycyjnym. Wraca wieczorem z kancelarii do mieszkania w eleganckim apartamentowcu i chciałby, aby jego ukochana żona, Majka, czekała na niego z ciepłą kolacją. Jego poglądy podziela Dziadek, a może i Ojciec w jednej osobie, który przybył do Pawła w odwiedziny. Jednak Majka zapragnęła właśnie pewnej odmiany. Przybity i rozżalony bohater udaje się w wędrówkę po apartamentowcu w poszukiwaniu wsparcia. Odwiedza Alexa, gwiazdora telewizyjnego, spotyka się ze znanym Posłem, składa wizytę samemu Ministrowi. Mija na schodach powabną sąsiadkę, która sprawia, że wieczór kończy się dla niego jeszcze gorzej, niż się zaczął. Nowa książka Bieńkowskiego to rozrachunek z polskością i splecionymi z nią stereotypami mężczyzny i kobiety. Polska szlachecka, romantyczna i sienkiewiczowska zostaje w Biało-czerwonym obnażona z bezwzględnością godną wielkich patronów autora - Wyspiańskiego, Gombrowicza i Witkacego, Różewicza i Konwickiego.


Czy któraś z powyższych pozycji wpadła Wam w oko?

 Jak Wam się podoba taki cykl? Każdy z nas lubi buszować po księgarniach, aby dostać upragnioną książkę po promocyjnej cenie. Takim cyklem mogę ułatwić Wam poszukiwania. Dziś padło na Księgarnię Gandalf, w kolejnej odsłonie poszukam ciekawych pozycji w innych sklepach internetowych. :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia