"Tysiąc dni w Wenecji" Marlena de Blasi

Tytuł: Tysiąc dni w Wenecji
Autor: Marlena de Blasi
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 302
Moja ocena: 6/6
Dostępna również: Księgarnia Gandalf

 Po książkę sięgnęłam zupełnym przypadkiem, gdyż została mi pożyczona wraz z 8 innymi na wakacje. O autorce nigdy nie słyszałam, aż do dnia, w którym trzymałam tę książkę w dłoni. Muszę przyznać, że okładka przedstawiająca Wenecję, a także ciepły opis fabuły zachęcił mnie do natychmiastowego przeczytania książki.


 Jeśli romans, to tylko w Wenecji. Wpadają na siebie przypadkiem na Piazza San Marco - amerykańska dziennikarka i włoski bankowiec. Ona, dojrzała kobieta, rozwódka, nie wierzy już w miłość. On zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, bez pamięci. Ta miłość była im jednak pisana…

 Historia miłosna Marleny i Fernanda nadaje wyrazistości i ciepła książce. Pierwszy raz spotykają się w kawiarni, do której kilka minut później dzwoni Fernando z prośbą o spotkanie. Po kilku trudnościach udaje im się nareszcie spotkać sam na sam i... po kilku tygodniach postanawiają wziąć ślub. Główna bohaterka rezygnuje ze swojego dawnego życia, aby rozpocząć nowe, u boku ukochanego w romantycznej Wenecji. Kobieta wprowadza się do Fernanda. Od tej chwili poznajemy ich wspólne zmagania z remontem mieszkania, przygotowaniami do ślubu. Łącznie z poszukiwaniem osoby, która uszyje jej suknię. W tej książce poznamy nowe życie Marleny, jej pasje kulinarne, zawieranie nowych znajomości, przystosowanie się do życia w Wenecji.

 Autobiograficzna powieść pełna kulinarnych przepisów, egzotycznych zapachów, ciekawych miejsc i wzruszającej historii miłosnej. Wydana w pięknej oprawie - okładka w ciepłych barwach, dobrej jakości gruby papier i wyrazista czcionka, która nie męczy oczu. Lekki, przystępny język, pozbawiony wszelkich ubarwień, dzięki czemu lekturę czyta się szybko, bezproblemowo. Włoskie nazwy potraw, warzyw, owoców, czy chociażby sprzętów i weneckich zwyczajów ubarwiają fabułę. W książce znajdziemy wiele przepisów kulinarnych, z których korzystała autorka. 

 Książkę pochłonęłam w kilka godzin i czułam niedosyt. Dawno nie czytałam tak dobrze napisanej autobiografii, która pomimo przedstawienia życia autorki, opisuje życie Wenecjanina, ich zwyczaje, pasje, kuchnię i tradycje. 

 Powyższa pozycja rozpoczyna cykl włoskiego życia i doczekała się kontynuacji. Historię Marleny de Blasi poznamy w książkach "Tysiąc dni w Wenecji", "Tysiąc dni w Toskanii" oraz "Tysiąc dni w Orvieto". 

 Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda Wenecja, jakie potrawy jada się na co dzień i od święta, a także jak potoczyły się losy głównych bohaterów to zapraszam do sięgnięcia po "Tysiąc dni w Wenecji". Gwarantuję, że czas spędzony z tą pozycją nie będzie zmarnowany.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia