"Duchy pośród nas. Odkrywając prawdę o tamtym świecie" James Van Praagh

Tytuł: Duchy pośród nas. Odkrywając prawdę o tamtym świecie
Autor: James Van Praagh
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 242
Moja ocena: 4/6
Dostępne również: Talizman.pl

Z czym kojarzą nam się duchy? Z istotami pozaziemskimi? Z strasznymi demonami? A może ze złem czyhającym na nas za rogiem? Cokolwiek myślimy na ten temat, znany i doceniany człowiek ze świata mediów - James Van Praagh - rozwieje nasze wyobrażenia.

James Van Praagh uznawany jest za jednego z najlepszych współczesnych mediów na całym świecie. Cieszy się wielką popularnością jako mówca, wykładowca, pisarz, a także jako osoba o wybitnych zdolnościach parapsychologicznych. Na swoim koncie ma sporo książek poświęconych zjawiskom paranormalnym, które zajmują czołowe miejsca na liście bestsellerów New York Times'a. Część z nich zyskała wielką popularność i została przetłumaczona na dwadzieścia pięć języków w trzydziestu krajach! Nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii ukazała się książka pt. "Niedokończone sprawy".

Właściwie jaki temat porusza Van Praagh w swojej książce? Patrząc na tytuł można rzec, że mowa będzie o duchach. Ale czy to wszystko? Autor przede wszystkim wyjaśnia nam istotę tego zjawiska, a także jego znaczenie. Dodatkowo ukazuje nam te stworzenia z zupełnie innej strony - nie jako coś, przed czym powinniśmy drżeć z przerażenia, lecz takie, które powinniśmy zaakceptować i doceniać, że pojawiają się w naszym życiu.

Pierwsze rozdziały książki to nic innego, jak opis dzieciństwa Jamesa i pierwsze kontakty z innym światem. Jako małe dziecko, leżąc w łóżku, doświadczył odwiedzin jednej takiej istoty. Najpierw zaczął dostrzegać kolorowe poświaty, które z czasem zaczęły przeobrażać się w wyraźną postać otoczoną jasną poświatą. Człowiek ten nie czuł strachu, lecz fascynację. Coś go ciągnęło do tej postaci, zwłaszcza, że wydała mu się znajoma. Kolejne rozdziały poświęcone są sprawie tak mało poruszanej, a mianowicie śmierć kliniczna. Wielu ludzi uważa to za wymysł ludzi chorych psychicznie, którzy zapadli w śpiączkę. Co to właściwie jest? Owe zagadnienie szczegółowo zostało przedstawione w powyższej pozycji. W jaki sposób? James Van Praagh na własnej skórze doświadczył tego "zjawiska" i opisuje je w swojej książce. Przytacza również historie ludzi podobnych do niego.

James w swoim niewielkim dziele, bo liczącym zaledwie 242 strony, zawarł wiele interesujących tematów, stwierdzeń. Najbardziej zaintrygowały mnie sprawy typowo duchowe, jeżeli mogę to tak nazwać. Autor przedstawił nam duchy jako istoty dobre, które wiele czują. Według jednego z najlepszych mediów, duchy często uczestniczą we własnych pogrzebach. W rozdziale "Duchy dla początkujących" autor przytacza swoje własne historie ze spotkań z duchami, które zostały na ziemi. Takie istoty nazywa upiorami, ponieważ zbyt przywiązane do pewnych przedmiotów lub osób, zostają przy nich i często mają na nich zły wpływ. Nie oznacza to jednak, że każdy duch jest zły. Tak jak ludzie są dobrzy i źli, tak samo duchy. 

W książce "Duchy pośród nas. Odkrywając prawdę o tamtym świecie" można znaleźć wiele przydatnych informacji. Osobiście nie interesuję się zjawiskami paranormalnymi aż tak bardzo i często traktuję je z przymrużeniem oka, więc trudno jest mi ocenić pozycję Jamesa. Nie wiem ile prawdy a ile fikcji zawarł w swojej książce autor, ale muszę przyznać, że całość wypadła wspaniale. Polecam każdemu, kto interesuje się zjawiskami paranormalnymi, bądź jest nękany przez duchy.

Za możliwość przeczytania powyższej pozycji dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia