"Magia wiedźm" Claire

Tytuł: Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia
Autor: Claire
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 324
Moja ocena: 4/6
Dostępna również: Talizman.pl

Dawniej słowo "wiedźma" oznaczało kobietę starszą o dużej wiedzy z dziedziny lecznictwa, natomiast osobę, która ma do czynienia z czarami, magią, zaklęciami i kontaktami z diabłem nazywano "czarownicą". Te dwa słowa w jednej kulturze mogą znaczyć to samo, natomiast między nimi jest wyraźna różnica.

Claire napisała książkę dla początkujących wiedźm, które chcą zgłębić tajniki ich wiedzy. Co w swojej pozycji zawarła?

Claire urodziła się w 1981 roku. Wychowała się w rodzinie, dla której duże znaczenie miała tradycja, kultura, historia, religia czy ścieżki duchowe. Matka zaszczepiła w niej pasję i chęć stawiania tarota, a także zgłębiania wielu tajników wiedzy, które przedstawia w swojej pozycji.

Choć książka nie wygląda na obszerną to w swojej treści ma wiele pożytecznych metod obchodzenia się z wiedzą w dziedzinie lecznictwa. Począwszy od białej magii, którą wyjaśnia nam autorka książki, po medytacje, czakry, działanie ubrań i kolorów na człowieka, aż po oczyszczające zapachy z kadzideł, pieniądze, miłość czy świat duchów. Jak na swoje 324 strony, książka zawiera wiele informacji. Wszystko przedstawione w prosty, ale ciekawy sposób. Wszystko pozbawione zbędnego chaosu, trudnej terminologii, która zazwyczaj utrudnia czytanie. Claire miała cel przekazać wiedzę wiedźm, ułatwić jej zgłębianie, a nie utrudnić.

Zapoznając się z lekturą odnosi się wrażenie, że autorka dobrze przygotowała się do jej napisania. Rzetelne informacje, przedstawienie tylko tego, co jest potrzebne. Ponadto w powyższej pozycji można znaleźć sporo rysunków przedstawiających wykorzystywanie tych informacji. Duża czcionka ładnie się komponuje, pozwala na szybsze czytanie.

Styl autorki, jak już wcześniej wspomniałam, jest prosty i pozbawiony trudnej terminologii. Łatwo, szybko i przyjemnie się czyta. Na szczególną uwagę zasługuje także okładka, która przyciąga czytelnika. Zachowana w chłodnych, ale i zarazem intrygujących barwach. Sama ilustracja zamieszczona w centrum okładki sprawia, że aż chce się zajrzeć do tej lektury. Ale czy warto?

Jak najbardziej! Może nie wszyscy interesują się takimi sprawami, to w pozycji Claire można znaleźć wiele przydanych informacji. Nie od dziś wiadomo, że kadzidła, świece zapachowe, czy odpowiednie barwy ubrań mają wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Takie informacje przedstawia autorka.

Muszę przyznać, że to pierwsza pozycja o takiej tematyce. Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, ale miło mnie zaskoczono. Spędziłam wiele przyjemnych chwil zapoznając się z tajnikami wiedzy wiedźm, sporo informacji odniosłam do własnego życia i starałam się popracować nad własną osobą poprzez zdobyte informacje. Oczywiście nie wszystkie uda mi się zrealizować. Takie eksperymenty są kosztowne, bowiem do wykonania większości zamieszczonych w książce rytuałów potrzebne są karty, odpowiedni sprzęt, który niestety nie jest tani. Mimo tego wszystkiego "Magię wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia" autorstwa Claire polecam każdemu. Na książce się nie zawiedziecie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia