TOP10 - wymarzone prezenty książkowe

Witam wszystkie mole książkowe.
Postanowiłam wziąć udział w akcji, którą stworzyła Futbolowa, a mianowicie TOP10. Jako, że wszystkie topki mam wciąż przed sobą, wybrałam na chybił-trafił. :)

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć wymarzonych prezentów książkowych!

Jako, że większość osób przedstawiało nie tyle co książki, a regały, zegarki i inne ulepszacze książkowe, ja postanowiłam zaprezentować 10 książek, które chciałabym mieć na już, teraz, natychmiast. Kolejność przypadkowa.

1. Milczenie owiec Thomas HarrisSłyszałam wiele dobrego o samej książce, jak i filmie. Film rzecz jasna od dawna czeka na obejrzenie, ale naturalną koleją rzeczy powinno być przeczytanie książki.2. Książki Jodi Picoult


 Do tej pory przeczytałam dwie książki tej autorki "Głos serca" i "Bez mojej zgody". Jestem nią oczarowana. Moim celem jest zebranie wszystkich jej książek przetłumaczonych na język polski.

3. Nadzieja Kasia Michalak


Dawno recenzje żadnej książki mnie tak nie zaciekawiły. Pozycja ta na pewno różni się od pozostałych Kasi Michalak. Na książkę mam ochotę odkąd ukazała się zapowiedź u samej autorki.
4. Stokrotki w śniegu Richard Paul Evans


Jestem oczarowana twórczością tego pisarza, więc mam w planach zebrać wszystkie książki autora wydane w Polsce właśnie w takiej oprawie.

5. Madame Antoni Libera


Zachęcona pozytywną recenzją u Nati. Historia może nie jest najoryginalniejsza, ale jej przedstawienie ponoć bardzo ciekawe.

6. Pokój Emma Donoghue


Historia oryginalna ale i smutna. Odkąd zobaczyłam ją w polecankach na biblioNETce, zapragnęłam ją mieć na swojej półce.

7. Spójrz mi w oczy Lisa Scottoline


Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami. Opowieść o zaadoptowanym chłopcu, którego poszukuje prawdopodobnie biologiczna matka.

8. Buszujący w zbożu Jerome David Salinger


Nie mieć na swojej półce klasyku, to grzech! Zaintrygowana opowieścią i nieznanym mi jeszcze autorem.9. Duma i uprzedzenie Jane Austen


Mam wrażenie, że tylko ja nie czytałam tej książki. Klasykę na półce wypada mieć.

10. Alibi na szczęście i Krok do szczęścia Anna Fincer-Ogonowska

Jestem zwolenniczką literatury polskiej. Pomysł autorki wydał mi się oryginalny, ale pochlebne opinie dolały oliwy do ognia.


Oczywiście znalazłoby się zdecydowanie więcej książek, które chciałabym mieć natychmiast na swojej półce i móc zatopić się w ich fabule. Top10 to top10. Jeżeli ktoś z Was ma daną książkę i chciałby się za coś wymienić to proszę pisać. Może w swoim zbiorze posiadam coś, co może Was zainteresować.

Miłego czytania życzę!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia