Zdobycze książkowe, czyli co ostatnio znalazło się na mojej półce

Witam wszystkich w ten chłodny jesienny wieczór!

Zastanawiałam się o czym by tu napisać, gdy spojrzałam na półkę. A co na niej zobaczyłam? Sporo książek, które przez ostatnie miesiące zasiliły moje półki, a których nie pokazywałam. Jestem w trakcie czytania 4 książek jednocześnie (w tym "Grę o tron" od dwóch miesięcy) i zastanawiam się, kiedy ja je skończę. ;)

Patrząc na moje książkowe zdobycze jestem z nich dumna. Wiele z nich otrzymałam poprzez wymianę na LC i Fincie, kilka pozycji dostałam, kilka kupiłam, kolejne to recenzenckie. Uporządkowałam je "tematycznie", aby łatwiej było mi je opisać.


Powyższy stosik prezentuje książki do recenzji:
1. "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" Thorsten Havener; Studio Astropsychologii
2. "Świadomy sen czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie" Karol Leopold Cetlin; Studio Astropsychologii
3. "Silna i kobieca. Jak wzmocnić swój magnetyzm" Rachael Jayne Groover; Studio Astropsychologii
4. "Trzy oblicza pożądania" Megan Hart; Mira/Harlequin
5. "Zanim nadejdzie ciemność" Susan Wiggs; Mira/Harlequin
6. "Sklepik z niespodzianką. Bogusia" Katarzyna Michalak; Włóczykijka

Pierwsze trzy pozycje są efektem kontynuowania współpracy z Panem Mariuszem, którzy okazał się sympatycznym mężczyzną. Pozycje, które do tej pory dla mnie wybrał trafiły w mój gust. Jestem ciekawa, jak będzie z tymi. Od której pozycji powinnam zacząć?
Jeżeli chodzi o książki z Miry, to "Trzy oblicza pożądania" są bliskie końcu. Książka naprawdę wciąga! Niedługo pojawi się recenzja. A "Zanim nadejdzie ciemność" będzie moim pierwszym spotkaniem z Susan Wiggs, która jest zachwalana w bloggosferze (jeżeli się mylę, dajcie znać ;)).
"Sklepik z niespodzianką. Bogusia" to pozycja z Włóczykijki, która do mnie niedawno dotarła. Zapowiada się ciekawie, ale jak będzie później? Wiem, że wiele osób ją poleca. Zobaczymy.


Ten stosik to prezenty, które otrzymałam, bądź sama sobie sprawiłam:
1. "Życie jest gejem" Jędrzej Polak, Replika; książkę kupiłam podczas wakacji w jednym z namiotów w Pobierowie za złotówkę. Zaintrygował mnie tytuł i okładka, a także fakt, że jest autorstwa... Polaka. ;)
2. "Noc jest dziewicą" Jaime Bayly, muchaniesiada.com; dostałam, również zakupiona w namiocie nadmorskim, ale za 2,50zł. Zaintrygował mnie tytuł i szczerze powiedziawszy okładka (jeżeli również jesteście zainteresowani, poszukajcie w galerii google. ;D). Szczerze mówiąc to nie czytałam o czym dokładnie jest książka. Po kupieniu zorientowałam się, że tytuł nie jest metaforą...
3. "Zakaz seksu we wtorki" Tracy Bloom, Świat Książki; prezent bez okazji, właściwie to jestem zaskoczona. Książka poczeka spokojnie na półce na swoją kolej, ale zapowiada się ciekawie po kilku stronach, które zdążyłam przeczytać ;).
4. "Muskając aksamit" Sarah Waters, Prószyński i S-ka; również prezent bez okazji, choć tu sytuacja była zupełnie inna. Podczas pobytu nad morzem książkę poleciła mi przyjaciółka, postanowiłam jej poszukać. Dziwnym trafem ktoś mnie ubiegł. ;) Zapowiada się naprawdę ciekawie!
5. "Apsara" Marek R. Litmanowicz, Świat Książki; również prezent od tej samej osoby. Książkę czytałam jakiś czas temu, ale pożyczyłam od przyjaciółki. Oczarowana powieścią pragnęłam wręcz posiadać ją na swojej półce. I oto ją mam. Jestem z niej baaardzo zadowolona. Polecam! Może pod koniec roku przeczytam ją ponownie i pojawi się recenzja w grudniu. Kto wie? ;)

A oto ten najbardziej liczny stosik to książki z wymiany i jedna pożyczona:
1. "Obcy" Barbara Delinsky; wymiana na finta.pl
2. "Dziennik nimfomanki" Valerie Tasso; wymiana na finta.pl
3. "Namiętnik" Manuela Gretkowska; wymiana na finta.pl
4. "Teraz i na zawsze" Nora Roberts; pożyczona od koleżanki
5. "Wejście w zbrodnię" Jill Hathaway; wymiana blogowa właściwie ;)
6. "Drzwi do piekła" Maria Nurowska; wymiana na LC
7. "Buszujący w zbożu" J.D. Salinger; wymiana na nakanapie.pl
8. "Ktoś we mnie" Sarah Waters; wymiana na finta.pl; posiadając "Muskając aksamit" i będąc oczarowana tą książką postanowiłam zebrać pozostałe, które wyszły spod pióra tej autorki. ;)
9. "Dreszcze" Lisa Jackson; wymiana na finta.pl; brakuje jej na zdjęciu, ponieważ zupełnie o niej zapomniałam robiąc zdjęcie 

Jak widać sporo książek mi się uzbierało. Kilka z nich nie doczekało się zdjęć, ponieważ umieściłam już recenzje, więc można się zorientować. Jestem z powyższych pozycji jak najbardziej zadowolona! 

Czytaliście któreś z nich? Polecacie? Jakie mieliście wrażenia?

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia