"Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" Thorsten Havener

Tytuł: Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach
Autor: Thorsten Havener
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 206
Dostępna również: Talizman.pl

Czy myśleliście kiedyś, jak to by było, gdybyście mieli kontrolę nad drugim człowiekiem? Potrafili za pomocą odpowiednich słów i tonu przekonać kogoś o swoich racjach? Zdobyć to, czego się pragnie? Może zastanawiały Was myśli osoby, z którą rozmawialiście? Tego wszystkiego można się dowiedzieć i jednocześnie nauczyć z książki Thorstena Havenera "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach".

Thorsten Havener, jak głosi okładka książki, jest artystą, trenerem i wielką medialną osobistością, a przede wszystkim jest mistrzem sztuki czytania w myślach. Brzmi ciekawie? Swoje zdolności prezentuje w widowiskach, które zapierają dech w piersi i cieszą się ogromną popularnością. Występuje w wielu programach telewizyjnych, radiowych, a także na żywo.

Po pierwsze, nie jest to pozycja, która za pomocą czarów czy tajemnej wiedzy pozwoli Wam poznać tajniki czytania w myślach. Potrzebna Wam będzie przede wszystkim wnikliwa obserwacja delikwenta. W książce dowiemy się, jak odczytywać myśli ludzi poprzez obserwacje ich gestów, mimiki twarzy czy tonu, jakim do nas mówią. Ogromne znaczenie ma oddziaływanie mózgu między innymi na ruch i odwrotnie. Wiecie, że duże znaczenie ma to, jak rozmówca układa dłonie, pochyla swe ciało czy chociażby jak wnikliwie patrzy na Ciebie? Właśnie z takich drobnych gestów można dowiedzieć się, czy osoba, która przed nami stoi/siedzi, jest zainteresowana naszym wywodem, czy odpłynęła myślami gdzieś daleko. Duże znaczenie ma również ubiór. Nie od dziś wiadomo, że osoba, która ma zadbane buty jest pełna dyscypliny, a drogi telefon świadczy o sporej zawartości portfela.

Czytając część, w której była mowa o gestach i znaczeniu ubrania nieco się nudziłam. Thorsten poświęcił wiele stron na te zagadnienia i naprawdę interesująco je opisał, aczkolwiek nic nowego do mojej głowy nie wniósł. Wiedzę, którą starał się mi przekazać, posiadałam już dawno. Liczyłam na coś więcej, ale się przeliczyłam. Nie oznacza to jednak, że książkę spisuję na straty, nie! Nie bez powodu na okładce widnieje napis "Bestseller". Druga część, moim zdaniem, znacznie ciekawsza, zasługuje na większą uwagę. Tu już moja wiedza była nikła, w porównaniu do pierwszych rozdziałów. Dzięki uwagom i szczegółowym opisom, nauczymy się skupiać uwagę na swoich gestach, mowie, co pomoże nam w manipulowaniu innym. Nikt nie chce być manipulowany, wiadomo. Ale taka drobna wiedza zawsze może być przydatna. Czy wiedzieliście, że imię rozmówcy na początku zdania ma zupełnie inne działanie, wywiera inne emocje, wrażenia, niż imię na końcu zdania? Ja też nie. Właśnie takich "smaczków" dowiadujemy się z książki Thorstena Havenera.

Czy książkę polecam? Jak najbardziej. Choć dla mnie pierwsza część wypadła słabo, ze względu na moją już bogatą wiedzę, to muszę przyznać, że wszystko zostało dobrze opisane, wyjaśnione. Druga część zdecydowanie ciekawsza, choć nieco trudniejsza w opanowaniu. Całość napisana przystępnym językiem, który pozwala wszystko szybko przyswoić. Thorsten Havener w swojej książce umieścił wiele przydatnych wskazówek. Choć może teraz nie są one nam potrzebne, to w przyszłości może być sytuacja, kiedy będą one nam niezbędne. Polecam!

Za książkę dziękuję Panu Mariuszowi ze Studia Astropsychologii!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia