Weltbild'owskie promocje!

Jak obiecałam, postanowiłam informować od czasu do czasu o dość ciekawych promocjach, obniżkach cen itp. Dziś padło na Weltbild, który jak wiecie, ostatnio ma naprawdę spore obniżki cen! Chciałabym zaprezentować kilka godnych uwagi (moim zdaniem) tytułów w dość niskich cenach. Zaczynamy?

Cena: 19,90zł
Damian ma fotograficzną pamięć i talent do języków obcych. Jest autystykiem. Teraz dojrzewa i przeżywa pierwsze uniesienia z „asystentką seksualną”. Utrzymujący Patryka ojciec ma wobec syna ambitne plany, a młody człowiek – jakże niemęsko, zdaniem otoczenia – marzy o układaniu kwiatów. Bettina szuka miłości w popularnych serwisach randkowych. Kilka razy się sparzyła, mimo to nadal ma nadzieję… Wiśniewski jest mistrzem krótkiej formy. Za pomocą kilku obrazków, czasem kilku zaledwie zdań potrafi przekazać prawdę o ludzkiej naturze.. Jego felietony pomagają czytelnikom lepiej zrozumieć siebie i nasz coraz bardziej zwariowany świat.

Cena: 9,90zł
Czy można zabić człowieka, którego pokochało się pierwszą, szaleńczą miłością? I jak spojrzeć w oczy matce – morderczyni ojca? Jest rok 1971. Amy wychodzi z więzienia po dwudziestu latach, które odsiedziała za zabójstwo męża. Jej córka Pearl jest już dorosła. Teraz będzie musiała się zmierzyć z tajemnicą, tak długo ukrywaną przez matkę... Dlaczego Amy zabiła? Historię jej rodziny poznajemy od roku 1939, gdy kobieta bez pamięci zakochała się w Barneyu. Stworzyli szczęśliwy związek, a potem Barney poszedł na wojnę i wrócił całkiem odmieniony... Niezapomniana opowieść o wielkiej miłości, dramatycznych przypadkach losu i niebywałym poświęceniu, stworzona przez autorkę bestsellerowej Wędrówki Marty.

Cena: 9,90zł
"Wielka, absorbująca, błyskotliwa... Nick Hornby Genialna książka! Każdy czytelnik ją pokocha! Tony Parsons Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona - zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On - superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu... Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze? Na podstawie książki powstał film z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych. "

Cena: 12,90zł
Co musi się zdarzyć, by szare, podobne do siebie godziny okazały się najszczęśliwsze na świecie, by docenić to, co się ma, zrozumieć i odkryć na nowo własne uczucia? Grace ma trójkę dzieci, piękny dom i przystojnego męża, którego wiecznie nie ma w domu. Steve, oficer marynarki pnie się po szczeblach kariery i nie zauważa, że coraz bardziej oddala się od bliskich. Samotna i sfrustrowana kobieta pragnie odmiany. Gdy niespodziewanie odkrywa tajemnicę z przeszłości męża wydaje się, że los ich małżeństwa został już przypieczętowany. Tymczasem na lotniskowcu Steve’a dochodzi do wybuchu. Koszmarne godziny niepewności uświadamiają Grace, co tak naprawdę czuje do męża…

Cena: 7,90zł
3 lipca 2009 roku Lubna, sudańska dziennikarka, została aresztowana w restauracji w Chartumie. Jej zbrodnią było... założenie spodni, za które sudańskie prawo przewiduje publiczną chłostę. W Sudanie każdego dnia wiele kobiet jest karanych za łamanie artykułu 152 Kodeksu karnego. Zbyt krótka zasłona, która nie zakrywa wystarczająco dużo czy spotkanie sam na sam z mężczyzną – i "policja obyczajowa" zabiera kobietę do szpitala na badanie dziewictwa, a następnie do sądu, gdzie czeka je bardzo szybki wyrok. W imieniu wszystkich prześladowanych kobiet Lubna postanowiła się zbuntować i opowiedzieć o swoim procesie ludziom na całym świecie. Dzieląc się swoją historią kobieta opowiada także historię swego kraju, który ugina się pod jarzmem islamskiego prawa oraz tradycji. Kraju, w którym obrzezanie kobiet pozostaje regułą, w którym wszędzie czają się strażnicy moralności.

Cena: 10,90zł
Wyszły za mąż za świetnie sytuowanych braci Keelerów, ale czy są szczęśliwe? Dlaczego Mady, amerykańska aktorka, wciąż czuje się zagubiona? Czy Julia, Angielka, przestanie mieć kompleksy z powodu robotniczego pochodzenia? Czego obawia się Niela, Somalijka, zdradzona i porzucona przez własną rodzinę? Szwagierki muszą też walczyć z teściową, która nie akceptuje żadnej z nich… Lokko, autorka głośnej Gorzkiej czekolady, nie pierwszy raz tworzy barwny, wielokulturowy fresk społeczno-obyczajowy z wciągającą fabułą.

Cena: 9,90zł
Trzy miliony dolarów za spełnienie jednego życzenia… Trzeba przemierzyć Jedwabny Szlak, wykonując dziwne zadania: zdrapać odrobinę gliny z jednego ze słynnych wojowników Terakotowej Armii, wybrać się w najwyższe partie gór Tien-Szan w poszukiwaniu rzadkiego leczniczego ziela, odnaleźć skarb w ruinach pustynnej osady. Taką propozycję Lily Lin otrzymuje od nieznanej sobie ciotki. Skuszona ofertą zostawia Nowy Jork i wyrusza do kraju swoich przodków, by wypełnić misję. Wyprawa do Chin okaże się podróżą w głąb siebie i po miłość. Wpłynie nie tylko jej przyszłość, ale też ujawni fakty, które przekreślą wszystko, co Lily wiedziała dotychczas o swojej przeszłości.

Cena: 9,90zł
Jest rok 1957. Joy słyszy zaciekłą kłótnię matki z ciotką i dowiaduje się wstrząsającej prawdy o swoim pochodzeniu. Opuszcza bezpieczne Los Angeles i wyrusza do egzotycznych, fascynujących ją Chin, by odnaleźć prawdziwego ojca. Jej przybrana matka Pearl podąża za nią. Ciężka praca i trudne warunki życia na wsi sprawiają, że Joy zaczyna realnie patrzeć na komunistyczne Chiny. Polityka gospodarcza Mao doprowadza do tego, że ludzie masowo umierają z głodu. Pearl i Joy toczą walkę nie tylko ze swoją przeszłością, lecz także z bezduszną machiną urzędniczą państwa, w którym nie ma miejsca na normalność... Poruszająca powieść autorki słynnych Dziewcząt z Szanghaju.

Cena: 11,90zł

Historia, która wstrząsnęła Szwecją! Handel ludźmi, polityczna intryga i miłość w skandynawskim kryminale na miarę powieści Larssona. Młoda, tajemnicza Yi Young czekała bardzo długo, żeby powiedzieć światu prawdę. W wieku 15 lat opuściła biedną rodzinę w Chinach i, mamiona obietnicami rządu, udała do Szwecji. Dziś, po latach, chce wyznać szwedzkiej publiczności prawdę o chińskim rządzie i jego relacjach z pewną znaną szwedzką korporacją. Jednak tej nocy, kiedy ma się pojawić na antenie telewizji, dostaje brutalne ostrzeżenie. Wielu ludzi ponosi odpowiedzialność za to, co przydarzyło się Yi Young i jej chińskim
przyjaciółkom. I wielu nie dopuści, by prawda wyszła na jaw. Czas więc, by uciszyć Yi Young...


Sama skorzystałam z kilku promocji, jakie oferuje Weltbild. Czy któreś z tych pozycji macie na swojej półce? Czytaliście? Jak wrażenia?

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia