Zainteresowani? "Ślady krwi" Jan Polkowski


"Ślady krwi"  to niemal sensacyjnie rozwijająca się opowieść o czterech kolejnych pokoleniach rodziny, której koleje poznajemy podczas odzyskiwania i odkłamywania pamięci przez głównego bohatera. Powieść nie została napisana dla prostego pokrzepieniu serc. Ale chociaż odkryta prawda boli jeszcze mocniej daje w zamian szansę na jednostkowe i wspólnotowe ocalenie. 
Napisana z rozmachem powieść Jana Polkowskiego to niezwykła próba rozmowy z Polakami o ich współczesnej kondycji za pomocą sięgnięcia po ważne składniki narodowej tożsamości – zmagania z niemieckim i rosyjskim totalitaryzmem, doświadczenie absurdalnej rzeczywistości PRL, walka o niepodległość, dramat kolaboracji, pamięć Kresów, dylematy wiary w Boga, ale i bogata tradycja kulturowa – jak choćby opisy Wołynia odsyłające do Pana Tadeusza – to wszystko składa się na wielką, polifonicznie opowiedzianą przygodę polskiego losu. Mimo pesymizmu i wiernego obcowania z polską klęską autor daleki jest od stereotypowego rozmiłowywania się w martyrologii. Pozostaje ironicznym i niezależnym obserwatorem. W tym leży siła Śladów krwi.Czytelnicy, którzy poszukują w literaturze poważnej próby zmierzenia się z polskością na serio, a dla  których styl, piękno języka i ciągłość kultury nie są obojętne, na pewno się nie zawiodą!Data premiery: 23 kwietnia 2013


Nakład: Wydawnictwo M.Ale kim jest człowiek, który podjął się tak trudnego tematu?
Jan Kazimierz Polkowski (ur. 10.01.1953 w Bierutowie) to polski poeta, dziennikarz, działacz NSZZ Solidarność. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Działał w Studenckim Komitecie "Solidarności" a także w Krakowskiej Oficynie Studenckiej. Jako działacz opozycji demokratycznej i niezależny wydawca internowany w okresie stanu wojennego.Od 1 czerwca 1992 od 9 czerwca 1992 podsekretarz stanu w URM, rzecznik prasowy rządu Jana Olszewskiego; przewodniczący rady nadzorczej Polskiej Agencji Informacyjnej, w 1993 współorganizator Komitetu Wyborczego „Samorządny Kraków”, następnie stowarzyszenia o tej nazwie i jego prezes przez następne kilka lat. W 1996 przewodniczący rady nadzorczej i p.o. prezes Agencji Rozwoju Miasta w Krakowie, 1996-2003 właściciel firmy public relations. W 1997 rzecznik prasowy Krajowego Sztabu Wyborczego ROP, 1998-1999 doradca przewodniczącego Komitetu Integracji Europejskiej, szefa UKIE, 2003-2004 członek zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Krakowie, 2006-2007 pełnomocnik zarządu, dyrektor ds. rozwoju Mennicy Polskiej S.A. w Warszawie, 2007-2008 dyrektor Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP S.A. w Warszawie, pełnomocnik zarządu ds. współpracy ze środowiskami twórczymi. Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego serwisu Portalfilmowy.pl. Od 2010 sekretarz generalny Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.Jako poeta zadebiutował publikując swoje utwory w 1978 w kwartalniku "Zapis", w tym samym roku założył wychodzące w drugim obiegu czasopismo "Sygnał". W okresie 1983-1990 był redaktorem naczelnym kwartalnika "Arka", od 1990 – "Czasu Krakowskiego".Jego zasługi:
  • 18 maja 2007 r. odznaczony został przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

  • 16 grudnia 2010 r. otrzymał nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego za tomik wierszy Cantus

  • 22 września 2010 r. odznaczony został Medalem "Niezłomnym w słowie"Ja z przyjemnością dowiem się, jak udało się autorowi przekazać tak trudny, ważny, ale jakże ciekawy temat. A Wy? Czy "Ślady krwi" mają szansę znaleźć się w Waszych biblioteczkach?

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia