"Powrót bogini. Część 1" P.C. Cast


Wojna z Fomorianami zakończyła się szczęśliwie. W Partholonie nastał spokój. ClanFintan, jak na Szamana przystało, musiał zadbać o odbudowę Warowni. Wybranka Epony - Rhea dba o swoich poddanych, zapominając o dbaniu o własne zdrowie. Od dłuższego czasu męczą ją zawroty głowy, osłabienie, a im bliżej powrotu jej małżonka, tym dolegliwości nasilają się. W dniu powrotu Szamana wraz z wojownikami odbywa się uroczystość, na której mityczny Partholon jak na poddanych przystało, pragną godnie przywitać swoich dzielnych wojowników. Podczas uczty Wybranka Epony wymiotuje. Okazuje się, że jest... w ciąży. Ale to nie koniec rewelacji! Kilka dni później, podczas przejażdżki ze swoją klaczą Epi i mężem, traci przytomność i budzi się w świecie, w którym jeszcze pół roku temu żyła. Powrót okazuje się być pełen niespodzianek i początkiem nowych problemów, bowiem do realnego świata wraz z Shannon przedostało się zło w najczystszej  postaci - dowódca Fomorian, Nuada!

"Powrót bogini. Część 1" to kontynuacja "Wybranki bogów", gdzie Shannon wraz z ClanFintanem i wojownikami zakończyła wojnę z Fomorianami. Wszyscy myśleli, że to koniec problemów z tymi stworzeniami. Osobiście też tak myślałam! Ale gdy zobaczyłam w zapowiedziach dalszy ciąg historii wiedziałam, że ta wojna to dopiero początek. I wcale się nie myliłam. W życiu jak i w książkach, nie zawsze jest kolorowo. Bohaterowie po raz kolejny muszą zmierzyć się ze złem, choć już w zupełnie innym świecie.

Powrót do rodzinnego domu dla Shannon nie był łatwy. Jej "zamienniczka" - Rhiannon, zdążyła namieszać w życiu prywatnym głównej bohaterki. Zraniła jej najbliższych - przyjaciół, rodzinę, ponadto rzuciła pracę, którą Shea lubiła. Okazało się również, że... Shannon jest mężatką i to w dwóch światach! A to dopiero początek. Autorka zapewniła swoim czytelnikom wiele rewelacji, przez co lektura okazała się być bardzo interesująca.

Narracja została poprowadzona w pierwszej osobie, z perspektywy Shannon. Podobny zabieg miał miejsce w poprzednich częściach. Dzięki temu na bieżąco śledzimy zmiany nastrojów wybranki Epony, a także jej myśli i plany. Dziewczyna okazała się być tutaj mniej irytująca w swoim gadulstwie niż w innych książkach. Tutaj niekiedy wybuchałam gromkim śmiechem po przeczytaniu jej myśli. Nie jest sekretem, że w dwóch światach - tym rzeczywistym i mitycznym, istnieją lustrzane odbicia. Ludzie są do siebie podobni albo z wyglądu, albo dodatkowo z charakteru. Shea w świecie rzeczywistym odkryła podobieństwo własnego męża, który stał się jej pomocnikiem w walce z wrogiem.

Fabuła i w tej części jest bardzo ciekawa, a styl lekki. Książkę czyta się w tempie ekspresowym, bez żadnych zgrzytów. Brak tu także literówek, choć niekiedy także... przecinków. Ale zrzucę to na przemęczenie osób odpowiedzialnych za korektę, bo tych braków jest naprawdę mało. Duża czcionka, która ułatwia czytanie nawet w dość ekstremalnych warunkach, to znak rozpoznawalny tego wydawnictwa. Tutaj także ją odnajdziemy.

Osobiście książka "Powrót bogini" mi się podobała. Nieco odstaje poziomem od swoich poprzedniczek, ponieważ nieco mniej się tutaj dzieje, akcja nie pędzi aż tak na łeb i na szyję, mimo wszystko autorka i tutaj zaciekawiła czytelnika. Ja zostałam skutecznie zachęcona do poznania kontynuacji i bycia świadkiem, czy Shannon uda się pokonać zło, które przedostało się do jej dawnego świata. I, czy jej pragnienie powrócenia do Partholonu, męża i przyjaciół się spełni? Polecam!


Powrót bogini. Część 1 [P.C. Cast]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia