"Królowa śniegu" Hans Christian Andersen


Czasem miło jest wrócić do dzieciństwa za pomocą baśni. Zwłaszcza dzięki baśniom Hansa Christiana Andersena, który zauroczył niejedno dziecko i niejednego dorosłego. Za pomocą Wydawnictwa M mogłam przenieść się w czasie do chwil, kiedy po raz pierwszy miałam okazję zapoznać się z "Królową śniegu" Andersena. Co to było za spotkanie! Wiąże się z nim tyle wspomnień. A teraz mogłam je na nowo przeżyć..."Królowa śniegu była piękna i zgrabna, ale cała z lodu, z olśniewającego, błyszczącego lodu; a jednak żyła: oczy patrzały jak dwie jasne gwiazdy, lecz nie było w nich spokoju ani wytchnienia. Skłoniła się do okna i skinęła ręką."


Tę historię zna chyba każdy z nas, więc nie ma sensu jej przypominać. Baśń ta niesie ze sobą nieco więcej niż tylko przygody Gerdy i Kaja. Jest to ponadczasowa, uniwersalna historia o przyjaźni, strachu, zmaganiach z obcym, w tym przypadku z Królową Śniegu. Jest to klasyka literatury dziecięcej, ale choć brzmi tak "chłodno", niesie ze sobą naprawdę szeroką gamę emocji. Niejeden czytelnik, obojętny na czyjeś uczucia, rozgrzał swe serce. Trudno jest zachować obojętność, chłód, gdy czyta się taką baśń! Hans Christian Andersen ma wspaniałe pióro, jego piękne słowa, doskonale przedstawiony obraz, sytuacje sprawiają, że aż chce się czytać, a wręcz wejść w wykreowany przez niego świat i przeżywać przygody wraz z rodzeństwem. W tym przypadku lekturę umilają ilustracje wykonane przez Vladyslava Yerko, który doskonale przedstawił za pomocą obrazów świat wykreowany piórem. Książka została wydana na śliskim papierze, w twardej oprawie. Ponadto pełna jest tych prześlicznych ilustracji. Czytając baśń i spoglądając na ilustracje widziałam oczyma to, co w wyobraźni. Ilustratorowi udało się odzwierciedlić wizerunek Królowej Śniegu doskonale, nie wspominając już o świecie, w którym historia się toczy. Jestem miło zaskoczona, bo nie spodziewałam się aż tak wyjątkowego wydania.

Powyższa pozycja będzie idealna jako prezent dla dziecka, nieważne jakiej płci. W ilustracjach zakocha się nie tylko dziewczynka, ale także chłopczyk. Jestem przekonana, że rodzicom także skradną serce. Za moich czasów nie było aż tak pięknych wydań, a co dopiero za czasów moich rodziców. Warto posiadać taką książkę w swoich zbiorach. Chociażby po to, by zerkając na którąkolwiek z ilustracji, bez konieczności ponownego czytania, powrócić do dzieciństwa i emocji, które się z nim wiążą. Polecam!

Logo Wyd.M 100 proc CMYK


Królowa śniegu [Hans Christian Andersen]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia