"Smaczne życie Charlotte Lavigne 1" Nathalie Roy

Miło jest po trudnym czasie usiąść sobie spokojnie w wygodnym fotelu z kubkiem gorącego napoju i książką w drugiej ręce. Idealny stan, kiedy nie trzeba się nigdzie spieszyć, można na chwilę się zatrzymać, zrelaksować, po prostu odpocząć. A przy czym najlepiej to zrobić? Oczywiście przy lekturze pełnej dobrego humoru, intrygujących smaków, zabawnych dialogów, zwyczajnych i jednocześnie niezwyczajnych przygód. Wertowałam swoją biblioteczkę w poszukiwaniu takiej powieści, która spełniłaby choć część z wymienionych kryteriów i gdy załamywałam ręce, zapukała do moich drzwi listonoszka. Moim oczom ukazała się książka o obiecującym tytule i od razu zabrałam się do lektury.

Charlotte Lavigne to kobieta samodzielna i zwariowana. Postawiła sobie za cel ułożyć życie u boku ukochanego. I wszystko byłoby piękne i bez skazy, gdyby nie fakt, że tego mężczyzny nie posiada. Z Charlotte jest wszystko w porządku - uwielbia gotować i dobrze zjeść, jest troskliwa o swoich przyjaciół, lubi swoją pracę i całkiem nieźle jej w niej idzie. Ale... Przy bliższym poznaniu wychodzi jej prawdziwe "ja", jakim jest korzystanie z życia, cieszenie się chwilą i niekiedy przesadzanie w kontaktach z innymi. Chyba każdy zna z własnego doświadczenia, że jak chce się coś zrobić cicho nagle wszystko wylatuje nam z rąk i robi się ogromny hałas. Coś podobnego dzieje się w życiu głównej bohaterki, co jest powodem wielu wybuchów śmiechu przez czytelnika!

Sięgnęłam po tę powieść, ponieważ zapowiadała się kusząco, zabawnie i przede wszystkim lekko. Właśnie takiej książki mi w ostatnim czasie brakowało. Nathalie Roy stworzyła bohaterkę nietuzinkową. Swoim zachowaniem mogłaby irytować, aczkolwiek tak w rzeczywistości nie jest. Już od pierwszych chwil polubiłam szaloną Charlottę, która choć bardzo się stara, nie wszystko idzie po jej myśli. Gdy poznaje przystojnego Francuza postanawia nie wypuścić szansy z rąk i zrobić dobre wrażenie na mężczyźnie. Z czasem coraz bardziej się w nim zakochuje, a wraz z każdym intensywniejszym uczuciem ma miejsce więcej zabawnych wypadków. 

Nathalie Roy postanowiła nie zostawiać swojej głównej bohaterki tak całkiem samej. Towarzyszy jej Ugo, jej najlepszy przyjaciel i Aisha, najlepsza przyjaciółka. Wśród tej dwójki nie może być nudno. Między trzema bohaterami często dochodzi do zabawnych i błyskotliwych dialogów, gdzie po ich przeczytaniu usta same układają się w szeroki uśmiech. Jest to idealny poprawiacz humoru. Dawno nie miałam do czynienia z książką, gdzie dialogi byłby tak dobrze napisane i przede wszystkim spójnie wplecione w całą opowieść. Są naturalne, niewymuszone, dzięki czemu nabierają dobrego smaku. Nie brakuje tutaj odważnych, kontrowersyjnych tematów, przez co nie można zaliczyć "Smacznego życia Charlotte Lavigne" do powieści bardzo lekkich. Ale można przyjemnie spędzić z nią czas.

Przystępny język, narracja pierwszoosobowa, trafne dialogi, ciekawe opisy, nietuzinkowe postacie i zabawne wydarzenia. To wszystko sprawia, że po książkę Nathalie Roy aż chce się sięgnąć. Czyta się błyskawicznie, nie ma się wrażenia znużenia czy irytacji. Pochłonęłam ją raz dwa i czuję niedosyt! Mam nadzieję, że szybko pojawią się kolejne dwa tomy perypetii Charlotte i jej przyjaciół. "Smaczne życie Charlotte Lavigne" ma szansę przypaść do gustu nie tylko zwolenniczkom książek obyczajowych czy smakoszy dobrego jedzenia, ale także wybrednym miłośnikom innych rodzajów literatury. Jest to duża dawka dobrego humoru w dobrym smaku. Jak najbardziej polecam!


Smaczne życie Charlotte Lavigne. Tom 1 [Nathalie Roy]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia