Inne spojrzenie na kulturę (#2) - "Za moich czasów było lepiej"

To już druga odsłona cyklu "Inne spojrzenie na kulturę". Poprzednim razem pokazałam Wam wspaniałe obrazy Catrin Welz-Stein, które mnie zauroczyły, tak jak część z Was. Żeby nie było zbyt "nudno" to stwierdziłam, że tym razem odrzucę malarstwo a skupię się na pięknie słyszalnym. O czym mowa? O integralnej części niejednego człowieka - o muzyce. Skupię się na tym, co było kiedyś, co podobało się naszym rodzicom, może dziadkom, a co nie przeszło do lamusa. Albo to są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Może jest sentymentalnie, ale wciąż uniwersalnie, z pięknym głosem i wartościowym tekstem. Nie wszystko co było kiedyś jest nudne, złe, stare. Niektóre utwory, niektórzy wokaliści są ponadczasowi i mam nadzieję, że tak pozostanie. Nie będę odbiegała aż tak bardzo wstecz, aczkolwiek skupię się na "starych dobrych znajomych", których wciąż odkrywam na nowo. 

Zapraszam do odsłuchiwania utworów, które zapewne nie raz i nie dwa słyszeliście. Jednak liczę na to, że usiądziecie/położycie się wygodnie, wyciszycie i na spokojnie wsłuchacie się w tekst. Spróbujcie odnaleźć piękno w nich zawarte. Zwłaszcza, że dziś prezentuję Wam polskie utwory. 
I jak wrażenia z odsłuchania tych piosenek? Czy któraś z nich obudziła w Was wspomnienia, marzenia? Czy są osoby, do których te utwory dopiero teraz trafiły, albo takie, które za tymi piosenkami po prostu nie przepadają i nie widzą w nich nic pięknego? Z dużą przyjemnością tworzyłam dla Was tę odsłonę cyklu. Miło było powrócić do ulubionych utworów, które wywołują tyle wspomnień, dodają energii, napełniają nadzieją. Gdzie te piękne brzmienia, głosy, wartościowe teksty, których teraz jak na lekarstwo? Coraz częściej zadaję sobie pytanie, że świat idzie ku gorszemu. Ale jest mała nadzieja w polskich wykonawcach (dobrze, dobrze, w zagranicznych także!), którzy stawiają na oryginalność. Innym razem spróbuję przybliżyć Wam moje typy "nadziei". :) A teraz... odsłucham powyższe piosenki jeszcze raz!

__________________________________________
Zostałam zmuszona zmienić adres strony. Tym razem nie przez moje widzimisię... Mam nadzieję, że wszystko pokazuje się normalnie. Gdyby jednak istniały problemy z wyświetlaniem mojej strony, bądź postami w bloggerze to proszę dać znać, postaram się coś z tym zrobić. Ewentualnie można przestać obserwować i zacząć na nowo, wówczas posty będą się poprawnie wyświetlać. Przepraszam za zamieszanie. ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia