"Naga" Megan Hart

Ostatnio u mnie sporo o erotykach, a tym bardziej w wykonaniu tej autorki. Nic nie poradzę, że jest rewelacyjną pisarką, która potrafi stworzyć niebanalną powieść z seksem w tle. Choć muszę przyznać, że jej proza jest przewidywalna to jednak dostarcza czytelnikom wiele rozrywki na długie godziny. 

Olivia po poprzednim zawodzie miłosnym potrzebuje spokoju od mężczyzn, chłodnego spojrzenia na otoczenie i zatracenie się w swojej pasji - fotografii. Jednak mieszkanie samej w dużym domu nie jest takie przyjemne. Na jednym z przyjęć u swojego przyjaciela i byłego faceta poznaje Alexa Kennedy'ego - zabójczo przystojnego mężczyznę, przed którym ostrzega ją jej były. Jednak pewne sploty wydarzeń sprawiają, że dziewczyna proponuje mężczyźnie wynajem dołu domu, w którym mieszka. Czysty układ - mieszkają niby oddzielnie, on płaci za czynsz, ona jest z tego powodu zadowolona, nikt nie wchodzi sobie w drogę. Ale pewna sesja fotograficzna zmienia życie Olivii i nieco komplikuje pewne sprawy.

Muszę przyznać, że choć fabuła brzmi banalnie, taka w rzeczywistości nie jest. Nic nie idzie tak łatwo, jakby się mogło wydawać. Może i koniec jest oczywisty to jej przebieg już niekoniecznie. Na samym początku czytelnicy będą lekko zszokowani. Dla jednych będzie to zniesmaczenie, dla innych zdziwienie, ale wszystko moim zdaniem, w granicach dobrego smaku. Opisy barwne, trafnie oddające wydarzenia, te odnoszące się do stosunków bohaterów tej powieści również dobre i przekonujące. Podoba mi się także tło fabularne. Tajemnice, jakie mają bohaterowie, ich przeszłość, wydarzenia, które mają później miejsce. Kreacja bohaterów także zasługuje na uwagę - każdy jest inny, nietuzinkowy, nieprzewidywalny. Potrafią zaskoczyć czytelnika w najmniej oczekiwanym momencie i to sobie cenię! A najważniejsze - nie stoją w miejscu. Część z nich uczy się na własnych błędach, dojrzewa do pewnych decyzji, robi krok naprzód. Są barwni, ale co ważne, realni. Nie mamy poczucia, że Megan Hart stworzyła postacie, które by nie mogły żyć w rzeczywistości. Nie mamy też wrażenia, że im wszystkim idzie jak po maśle. I może zawód niektórych z nich może być owiany tajemnicą to nie jest to nierealne.

Ogólnie rzecz ujmując, "Naga" jest dobrym erotykiem, pełnym zwrotów akcji, działających na wyobraźnię czytelnika opisów, intrygujących bohaterów i ciekawych wydarzeń. Jednak nie do końca spełnił wszystkie moje oczekiwania. Muszę ostrzec osoby, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co niesie opis na okładce - tak, w tej powieści występują pary homoseksualne i tak, zdarzają się też opisy ich zbliżeń. Jednak zapewniam, że autorka wszystko dobrze wymierzyła i nie popadła w skrajność, wszystko przedstawiła z dobrym smakiem, bez gorszenia czytelników. Za to jak najbardziej zasługuje na plus. Widać, że potrafi się odnaleźć w każdym temacie, jaki porusza w swoich pozycjach.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia