środa, 30 maja 2012

"Wakacje w Italii" Nicky PellegrinoNicky Pellegrino - pisarka i dziennikarka pochodzenia włoskiego, urodziła się w Liverpoolu w 1964 roku. Po poślubieniu Nowozelandczyka przeprowadziła się do jego ojczyzny, gdzie obecnie mieszka. Autorka Włoskiego wesela i Przepisu na życie, które ukazały się nakładem wydawnictwa Prószyński o S-ka. *
 Opowieść o czterech dziewczynach, które po udanych wakacjach na Majorce postanawiają za cztery lata wyruszyć w tym samym gronie na wakacje. Bez względu na to co się między nimi wydarzy, jak i również w życiu każdej z nich. Jest to książka, podczas czytania której czuje się zapachy włoskich potraw, gotowanych przez ojca Addoloraty, jak i również dreszcze przebiegające po ciele równocześnie z dreszczami bohaterek, gdy dowiadują się o mrocznej tajemnicy rodziny Santich.  Najbardziej doświadczoną życiowo bohaterką jest Rosie, którą los pozbawił rodziców i "rzucił na głęboką wodę codziennego życia". Nie chcąc mieszkać u wujostwa, stara się znaleźć sobie mieszkanie. Przy pomocy pewnych rad kupuje dom, choć to nie jest prosta sprawa. 
 Opowieść napisana językiem prostym, lekkim. Pozbawiony wszelkich "trudnych" słów. Książka dobra na chłodne wieczory. Przez gładki styl pisania, można swobodnie wejść do życia bohaterów. Przeżywać razem z nimi problemy, jak i radości, cieszyć się z dobrze wykonanych zadań, a także cierpieć z powodu nieszczęśliwej miłości. Zagłębiając się w tą powieść, przypominają się lata, kiedy wysyłało się do siebie listy tradycyjne, na kartkach, a nie przez pocztę elektroniczną. 
 Czy dziewczynom uda się dotrzymać obietnicy danej na Majorce? Co się wydarzy między Rosie a Enzem? Czy Addolorata znajdzie w końcu miłość swojego życia?


 Moja ocena: 5/6 (za swój prosty język i nietypową perspektywę Włoch)


* Notka biograficzna znajdująca się na okładce książki Wakacje w Italii Nicky Pellegrino, wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Książkę można kupić TUTAJ.

4 komentarze:

 1. Byłam ciekawa recenzji tej książki, spodobała mi sie okładka w sklepie jakiś czas temu, chętnie przeczytam :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, jest naprawdę dobra. Pewnie, że są inne, lepsze, ale ta ma swój urok. :)

   Usuń
 2. Czytałam inną książke tego autora "WŁOSKIE WESELE" , PODOBAŁA MI SIĘ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że "Włoskie wesele" jest kontynuacją "Wakacji w Italii". Chociaż nie jestem co do tego pewna w 100%. :)

   Usuń

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Będzie mi bardzo miło, gdy podzielisz się swoimi wrażeniami ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia