sobota, 11 sierpnia 2012

"Smak hiszpańskich pomarańczy" Kim Lawrence, Kathryn Ross, Chantelle Shaw


Tytuł: Smak hiszpańskich pomarańczy
Autor: Kim Lawrence, Kathryn Ross, Chantelle Shaw
Wydawnictwo: Mira/Harlequin
Premiera: sierpień 2012
Ilość stron: 400
Moja ocena: 5/6

 Muszę się przyznać, że lekkie książki uwielbiam najbardziej. Mogę przy nich odpocząć, zrelaksować się i troszeczkę pofantazjować. A jeżeli jest choćby namiastka romansu, to do szczęścia nie brakuje mi już niczego. Czy "Smak hiszpańskich pomarańczy" to idealna książka na lato?

 Powyższa pozycja to zbiór trzech powieści niewiele różniących się od siebie. Jest mężczyzna, są drinki, jest seks i płacz. Jedyną różnicą są miejsca i okoliczności poznania każdego z nich. Jak to często bywa ze zbiorem opowiadań, to jedne są lepsze, drugie gorsze. Podobnie było w tym przypadku. 

 "Wakacje w Andaluzji"
Lily postanawia wraz z mężem odbyć kolejną podróż poślubną, tym razem na południu Hiszpanii. Los chciał, że kobieta do umówionego miejsca trafiła sama, gdyż mąż na lotnisku został wezwany do pracy. Ale czy na pewno? W Hiszpanii Lily poznaje przystojnego Santiaga. Między nimi panuje tak wielkie napięcie, że czytelnika nie dziwi fakt, że wybucha namiętny romans. Jednak rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna, niż myślą kochankowie. Rozczarowana Lily wraca do kraju, gdzie zmaga się z problemami dnia codziennego, a także... z rozwodem. Rok później wybiera się wraz z Rachel na wieś do narzeczonego przyjaciółki. Tam nieoczekiwanie staje oko w oko z przeszłością. Jakie będą tego konsekwencje?

 "Wino, słońce, Barcelona"
Carrie pracuje w jednej z firm zajmujących się tworzeniem kampanii reklamowych. Podczas powrotu z spotkania służbowego, kobieta poznaje w samolocie przystojnego mężczyznę. Nieopacznie zdradza mu szczegóły kampanii reklamowej Wina Santos. Na miejscu dowiaduje się, że tym przystojnym mężczyzną był Maks, właściciel winnicy, w której powstaje słynne wino Santos. Wszelkie sprawy komplikuje małe kłamstewko, do którego dopuściła się Carrie w celu przekonania dziadków małej Molly, którą pragnie adoptować. Czy Maks zgodzi się brać udział w intrydze kobiety? Jakie będą tego skutki?

 "Tylko w Madrycie"
Książę Javier Herrera zgodnie z testamentem dziadka ma dwa miesiące na znalezienie żony, dopiero wtedy stanie się właścicielem rodzinnego banku. Dodatkowo małżeństwo ma trwać przez rok. Czy uda mu się znaleźć kobietę, która zgodzi się na ślub i rozwód rok później? Sprawę komplikuje nagłe wtargnięcie na teren zamku Grace Beresford, córki byłego pracownika banku, który okradł rodzinę Javiera na 3 miliony. Kobieta postanawia zrobić wszystko, aby jej ukochany ojciec nie trafił za kratki. Czy zgodzi się na ślub z Javierem? Jak zachowa się wobec Grace książę?

 Wszystkie trzy powieści utrzymane są w lekkim stylu. Schemat budowania fabuły jest ten sam, a zakończenie zbyt przewidywalne. Jednak ten fakt nie przeszkodził mi w spędzeniu miłych kilku godzin z książką. Byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się losy każdego z bohaterów tych 3 opowiadań. W pewnym momencie gryzłam wargę ze złości, gdy czytałam jak obojętnie i chłodno odnosił się Maks do Carrie, jaką postawę przybrał Javier względem Grace. Nie bardzo uśmiechało mi się czytanie w jednej chwili o rozczarowaniu, łzach i złości, aby po chwili przeczytać cukierkowy happy end. Mimo to jestem mile zaskoczona tym, co przeczytałam. Opowiadania są napisane na poziomie, zręczne przechodzenie z jednego wątku do drugiego. Pozostaje kwestia zakończenia, ale z tym przeważnie jest problem. 

 Najbardziej podobało mi się opowiadanie pierwsze, takie życiowe, bardziej rzeczywiste. Drugie również wywarło na mnie ogromne wrażenie. Trzecie spodobało mi się najmniej, ponieważ częściej byłam zniesmaczona zachowaniem Javiera i jego brutalnością i napadami złości.

 Mimo wszystko naprawdę polecam "Smak hiszpańskich pomarańczy". Trzy Panie stworzyły opowiadania w sam raz na miły wieczór, leżenie na plaży czy deszczowe wieczory pod kocem. Z miłą chęcią przeczytałabym jeszcze coś, co wyszło spod pióra Kim Lawrence, Kathryn Ross oraz Chantelle Shaw.

Smak hiszpańskich pomarańczy [Kim Lawrence, Kathryn Ross, Chantelle Shaw]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia