niedziela, 23 września 2012

"Liczby życia. Co numerologia mówi o Tobie i innych" Violetta Kuklińska-Woźny

Tytuł: Liczby życia. Co numerologia mówi o Tobie i innych
Autor: Violetta Kuklińska-Woźny
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 358
Moja ocena: 4/6
Dostępna również: Talizman.pl

Violetta Kuklińska-Woźny urodziła się w 1959r. w Świdnicy. Ukończyła Akademię Ekonomiczną na wydziale inżynieryjno - ekonomicznym we Wrocławiu i studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu w zakresie doradztwa zawodowego. Mieszka i pracuje jako nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w szkole ponadgimnazjalnej w Świdnicy. Przywiązuje ogromną wagę do pracy nad samym sobą. Praktykuje jogę i medytację. Lubi podróże. Od 12 lat interesuje się parapsychologią. Jej pasją jest numerologia. W 1998 r. uzyskała certyfikat o specjalności parapsychologicznej. Ukończyła Akademię Astrobiologii w Łodzi. Odbyła liczne szkolenia w zakresie: nieinwazyjnych metod poznawania człowieka, hipnozy, odmiennych stanów świadomości, tatry jogi, psychologii, relaksacji, energii kolorów, psychografologii, NLP, z fizyki radiestezji i geomancji oraz numerologii. Szczególną miłością obdarzyła psychografologię i numerologię.

W rączki wpadła mi jedna z pozycji Pani Violetty, a mianowicie "Liczby życia. Co numerologia mówi o Tobie i innych". Od zawsze interesowałam się numerologią, zastanawiałam się co liczby mogą powiedzieć o człowieku, więc gdy otrzymałam powyższą pozycję, od razu zaczęłam czytać o sobie.

Violetta Kuklińska-Woźny w swojej książce wprowadza nas w świat numerologii. Jasno napisany wstęp wyjaśnia nam pewne sprawy, poglądy na ten temat, czy chociażby mechanizm działania. Aby nie popaść w chaos podczas odczytywania swojej drogi życia, Violetta w jednym z początkowych rozdziałów uczy, jak obliczyć, jaką liczbą jesteśmy:

"Przykład wyliczenia drogi życia dla osoby urodzonej 14.05.1984r.
Wibrację liczby drogi życia obliczamy: 1+4+0+5+1+9+8+4=32
Sprowadzamy liczbę 32 do liczby jednocyfrowej 3+2=5 Liczba 5 stanowi wibrację liczby drogi życiowej." [str. 24]

W moim przypadku liczba drogi życiowej wynosi 3, także przeczytałam wszystkie informacje dotyczące mojej osoby. Violetta Kuklińska-Woźny opracowała wiele dziedzin życia. Przeskakując po rozdziałach można wiele się o sobie dowiedzieć. Czytając tylko informacje na temat liczby życiowej 3, a także liczby dnia mojego urodzenia itd. dowiedziałam się naprawdę wiele rzeczy o sobie. Część z nich już wiedziałam i co może zaskoczyć wielu czytelników - sprawdziło się. Cechy osobowości, zainteresowania, upodobania - to wszystko ma miejsce w życiu realnym już teraz. Czytając "Liczby życia. Co numerologia mówi o Tobie i innych" miałam wrażenie, że rozmawiam z jasnowidzem, który siedzi przede mną i mówi wszystko, co wyczytał z mojej twarzy czy ręki.

Aby nie być gołosłowną, przejrzałam także rozdziały dotyczące bliskich mi osób. Cechy osobowości sprawdziły się. Upodobania także. Zachowanie w pewnych okolicznościach również. Wiadomo, każdy z nas może odebrać książkę inaczej. Jedni ludzie w nią wierzą, inni patrzą z przymrużeniem oka, a jeszcze inni uważają to za głupstwo. Sięgając po książkę nie brałam wszystkiego na poważnie, dzięki czemu poczułam się miło zaskoczona. Wiem czego unikać, jak poradzić sobie w wielu kwestiach.

Książkę polecam każdemu, kto interesuje się numerologią, a także tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego o sobie, bądź sprawdzić, czy książka nie kłamie. ;)

Za możliwość zapoznania się z powyższą pozycją dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii

19 komentarzy:

 1. Lubię takie klimaty, ja jestem numerologiczną 3 ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam kilka takich książek. Tytuł mi się niesamowicie z czymś kojarzy. Najprawdopodobniej Natasza Czarmińska (polecam) miała książkę o bardzo podobnym tytule.
  Numerologia jest stosunkowa łatwa do ogarnięcia (na tym podstawowym poziomie), gorzej z astrologią, którą próbuję ogarnąć od dwóch lat bezowocnie. ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem bawiłam się w coś takiego przy okazji czytania różnych gazet, ale całą numerologię traktuję raczej z przymrużeniem oka i wątpię, czy to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem siódemeczką i z chęcią przeczytałabym z ciekawości o sobie, ale również i o bliskich. Czasami nawet imiona wiele mówią o nas, można się zaskoczyć tymi definicjami i utożsamić z stwierdzeniami o swoich przypuszczalnych zachowaniach. Ale takich rzeczy chyba nie należy brać w stu procentach serio, bo każdy i tak jest inny i może odbiegać od normy. ;)

  Pozdrawiam,
  Klaudyna

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem typową 'czwórką' i faktycznie odnajduję się w wielu numerologicznych opisach. Nie wiem, czy są one skonstruowane jak horoskopy - że każdy je do siebie jakoś dopasuje, ale rzeczywiście coś jest w tych numerach, że się sprawdzają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa tematyka i chętnie zapoznam się z nią bliżej choćby tak dla zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja czasem wierzę w tego typu rzeczy związane z astrologią, ale jakoś akurat numerologia do mnie nie przemawia, bo moją liczbą jest 1, a wszędzie jest opis typu urodzony przywódca i kieruje innymi ludźmi i te cechy nie pasują do mnie. Czy w tej książce o jedynkach było coś podobnego? U mnie się sprawdza opis znaku zodiaku :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie klimaty! Ciekawa jestem co by o mnie wyszło z tych cyferek :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyznam że wszelkie tego typu poradniki mnie nie pociągają. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Według tych obliczeń jestem czwóreczką i jestem ciekawa, czy coś z opisu pasuje do mojej osoby. Chętnie zajrzę do tej książki i się przekonam. :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka nie dla mnie, nie wierzę w takie rzeczy, a żeby wiedzieć, jaką jestem osobą, nie muszę znać swojego numerologicznej cyferki ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Numerologia, czyli jedna z tych rzeczy, która łączy nas z światem Harry'ego Pottera... ;D

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie interesuje się numerologią, więc tym razem odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie nie dla mnie, nie wierzę w takie rzeczy. Wiem, że jestem siódemką i tyle mi wystarczy:p

  OdpowiedzUsuń
 15. Numerologia to ciekawa sprawa, ale żeby odczytać swój profil numerologiczny trzeba czegoś znacznie więcej niż tylko data urodzenia. Ja również jestem 3 ale opis dla trójek całkowicie do mnie nie pasuje, w moim przypadku to absolutnie nie ta bajka. Mimo to książka może być interesującą lekturą, chętnie rzuciłabym na nią okiem.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nieinwazyjne metody poznawania człowieka? Interesujące :) A tak poważnie to numerologia zawsze mnie trochę fascynowała :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Będzie mi bardzo miło, gdy podzielisz się swoimi wrażeniami ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia