piątek, 28 września 2012

"Magia wiedźm" Claire

Tytuł: Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia
Autor: Claire
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 324
Moja ocena: 4/6
Dostępna również: Talizman.pl

Dawniej słowo "wiedźma" oznaczało kobietę starszą o dużej wiedzy z dziedziny lecznictwa, natomiast osobę, która ma do czynienia z czarami, magią, zaklęciami i kontaktami z diabłem nazywano "czarownicą". Te dwa słowa w jednej kulturze mogą znaczyć to samo, natomiast między nimi jest wyraźna różnica.

Claire napisała książkę dla początkujących wiedźm, które chcą zgłębić tajniki ich wiedzy. Co w swojej pozycji zawarła?

Claire urodziła się w 1981 roku. Wychowała się w rodzinie, dla której duże znaczenie miała tradycja, kultura, historia, religia czy ścieżki duchowe. Matka zaszczepiła w niej pasję i chęć stawiania tarota, a także zgłębiania wielu tajników wiedzy, które przedstawia w swojej pozycji.

Choć książka nie wygląda na obszerną to w swojej treści ma wiele pożytecznych metod obchodzenia się z wiedzą w dziedzinie lecznictwa. Począwszy od białej magii, którą wyjaśnia nam autorka książki, po medytacje, czakry, działanie ubrań i kolorów na człowieka, aż po oczyszczające zapachy z kadzideł, pieniądze, miłość czy świat duchów. Jak na swoje 324 strony, książka zawiera wiele informacji. Wszystko przedstawione w prosty, ale ciekawy sposób. Wszystko pozbawione zbędnego chaosu, trudnej terminologii, która zazwyczaj utrudnia czytanie. Claire miała cel przekazać wiedzę wiedźm, ułatwić jej zgłębianie, a nie utrudnić.

Zapoznając się z lekturą odnosi się wrażenie, że autorka dobrze przygotowała się do jej napisania. Rzetelne informacje, przedstawienie tylko tego, co jest potrzebne. Ponadto w powyższej pozycji można znaleźć sporo rysunków przedstawiających wykorzystywanie tych informacji. Duża czcionka ładnie się komponuje, pozwala na szybsze czytanie.

Styl autorki, jak już wcześniej wspomniałam, jest prosty i pozbawiony trudnej terminologii. Łatwo, szybko i przyjemnie się czyta. Na szczególną uwagę zasługuje także okładka, która przyciąga czytelnika. Zachowana w chłodnych, ale i zarazem intrygujących barwach. Sama ilustracja zamieszczona w centrum okładki sprawia, że aż chce się zajrzeć do tej lektury. Ale czy warto?

Jak najbardziej! Może nie wszyscy interesują się takimi sprawami, to w pozycji Claire można znaleźć wiele przydanych informacji. Nie od dziś wiadomo, że kadzidła, świece zapachowe, czy odpowiednie barwy ubrań mają wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Takie informacje przedstawia autorka.

Muszę przyznać, że to pierwsza pozycja o takiej tematyce. Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, ale miło mnie zaskoczono. Spędziłam wiele przyjemnych chwil zapoznając się z tajnikami wiedzy wiedźm, sporo informacji odniosłam do własnego życia i starałam się popracować nad własną osobą poprzez zdobyte informacje. Oczywiście nie wszystkie uda mi się zrealizować. Takie eksperymenty są kosztowne, bowiem do wykonania większości zamieszczonych w książce rytuałów potrzebne są karty, odpowiedni sprzęt, który niestety nie jest tani. Mimo tego wszystkiego "Magię wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia" autorstwa Claire polecam każdemu. Na książce się nie zawiedziecie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii

14 komentarzy:

 1. Może i jest to ciekawa publikacja, lecz w moim odczuciu nie wnosi ona nic konkretnego do życia. Nie uznaje białej magii. Zresztą ostatnio jestem sceptycznie nastawiona nie tylko do magii, ale do wszystkiego co jest ,,niewidoczne dla moich oczu''. Może kiedyś się zmieni moje nastawienie, ale tym razem spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś mnie nie fascynuje to zagadnienie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi ta książka bardzo się podobała i także świetnie się przy niej bawiłam :) Masz racje, same rytuały są dość kosztowne, ale też inspirujące ;)
  P.s. Widzę zmiany na blogu :) Całkiem, całkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi bardzo zachęcająco. Czasami czuję się, jak córka wiedźmy, szczególnie gdy moja Matulka przybiega do mnie ze sklepu zielarskiego z nowymi nabytkami lub próbuje interpretować moje sny. Przy najbliższym spotkaniu napomknę jej o tej książce - ucieszy się, jak dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiedźmą zostać nie zamierzam (xD), ale moja przyjaciółka się tym trochę interesuję, więc polecę jej tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też miałam okazję przeczytać tą pozycję. Nawet fajna, ale zbytnio w pamięci mi się nie utrwaliła. Nie jest to fantasy, więc na mojej półce nie zostanie długo ; )

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. brzmi ciekawie, lubie tego typu ksiązki akurat :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiele osób mówi "nie dla mnie", ale myślę, że wszystkiego trzeba spróbowac :) Mnie zawsze interesowały takie tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzisiaj też zamieściłam recenzję tego poradnika. Jest to książka, do której będę często wracać. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Biała magia, super. Jestem w temacie a racji pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie podobają mi się takie publikacje. Kojarzą mi się z czarną magią...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie interesuje mnie ta tematyka, więc tym razem pas :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Będzie mi bardzo miło, gdy podzielisz się swoimi wrażeniami ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia