niedziela, 6 stycznia 2013

"Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga Twojego umysłu" David Hamilton
Co mają na myśli lekarze wciąż powtarzający, że o skuteczności danej terapii może zadecydować nastawienie pacjenta? Jak wiele walk o życie rozgrywa się na sali operacyjnej, a ile z nich rozstrzygamy we własnych głowach? Odpowiedzi udziela niekwestionowany autorytet medyczny o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej, a także autor światowych bestsellerów. 


Dr David R. Hamilton zaobserwował pozornie niewytłumaczalne zależności pomiędzy umysłem, a ciałem. Zafascynowany nimi zaczął zgłębiać prace naukowców i analizować działalność mistyków oraz uzdrowicieli. 


Z jego przełomowej książki dowiesz się, w jaki sposób umysł i emocje mogą wpływać na Twoje ciało oraz strukturę DNA. Myśli i uczucia, idee i przekonania, nadzieje i marzenia zmieniają ciało, okoliczności życiowe, a nawet stan całego świata. Autor wyjaśnia tym samym w naukowy sposób, terapeutyczne działanie medytacji. Ujawnia również lecznicze działanie myśli kierowanych do drugiego człowieka. Podaje także niezbite dowody na to, że siła miłości jest tak potężna, że może stymulować powstawanie nowych, zdrowych komórek w naszym ciele. Udało mu się też udokumentować wpływ uczuć na szybkość procesu leczenia. 

Na początku była myśl!


-- Od wydawnictwa -- 

I tak w rzeczywistości jest! Ile razy mieliście sytuację, kiedy przed sprawdzianem czy wystąpieniem myśleliście "nie uda mi się, wszystko pójdzie źle", a później sprawy obierają właśnie taki obrót? Albo sytuację, kiedy mocno wierzyliście, że coś się uda i tak w rzeczywistości było? Ja miałam takie zdarzenia. Jestem w klasie maturalnej i prezentacje wszelkiego rodzaju są na porządku dziennym. A jak wiadomo, stres zawsze jakiś jest i obawa przed porażką także. Za każdym razem staram się myśleć pozytywnie. A to naprawdę skutkuje.

To zwykły, każdemu znany przykład z życia, dość błahy. A co byście powiedzieli na coś poważniejszego? Wiele razy mówiono, że osoby, które są pozytywnie nastawione do życia żyją lepiej i dłużej. Każda myśl, emocja odbija się na naszym ciele. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale tak naprawdę jest. I wiadomo, że ma na to wpływ także wiele innych czynników, ale to właśnie nasze myśli grają główne skrzypce.

Doktor David R. Hamilton specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej, zrobił doktorat z chemii organicznej, a od 1995 roku pracuje w przemyśle farmaceutycznym. Sprawdził się także w roli trenera i menadżera jednej z najlepszych brytyjskich drużyn sportowych. Jest także założycielem organizacji charytatywnej. Dziś można go usłyszeć w radiu, zobaczyć w telewizji, a jego cenne rady przeczytać w książkach. 

W swojej książce zatytułowanej "Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga Twojego umysłu" daje cenne rady, jak nauczyć się pozytywnego myślenia. W pierwszych rozdziałach wyjaśnia dlaczego pozytywne myślenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie. David Hamilton wyjaśnia, jak działa ludzki organizm, a co najważniejsze - mózg. W książce znajdziemy też cenne rady, które pomogą nam lepiej funkcjonować, a co najważniejsze - zmienić swoje myśli na takie, które pomogą naszemu zdrowiu, a nie mu zaszkodzą. A to wszystko podane prostym i przystępnym językiem, w ładnej oprawie graficznej. 

David Hamilton początkowo był mi zupełnie obcy, choć już gdzieś przewijało mi się jego nazwisko. Więc gdy zobaczyłam książkę, musiałam koniecznie się z nią zapoznać. Dążę do perfekcji, jak wiele osób, wszystko chciałabym wykonywać dobrze, a co ważne, być zdrowa i mieć pozytywne myślenie. Sądziłam, że ta książka pomoże mi zmienić swoje nastawienie. I wiecie co? Nie zawiodłam się! Doktor w swojej pozycji wszystko wyjaśnił, a ja dostosowałam się do jego rad. Teraz częściej myślę pozytywnie, choć nie zawsze jest mi łatwo.

Muszę przyznać, że jeżeli chodzi o wydawanie książek, wydawnictwo Studio Astropsychologii jest mistrzem w swoim fachu. Piękne kolorowe okładki, lekko lśniące, które przyciągają wzrok czytelnika. Ponadto duża czcionka ułatwiająca czytanie i ozdoby w tekście. To wszystko sprawia, że książki wydawane przez nich aż chce się mieć na swojej półce. 

W takim razie, czy polecę powyższą pozycję? Oczywiście! Jeżeli tak jak ja dążycie do perfekcji, ważne jest dla was zdrowie i pozytywne myślenie to jak najbardziej powinniście zapoznać się z książką Davida Hamiltona. Może nie od razu zmienicie swoje nastawienie, ale na pewno Wam w tym pomoże i na wiele spraw otworzy oczy. Gotowi na spotkanie z potęgą własnego umysłu?

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu

15 komentarzy:

 1. Książka wydaje się ciekawa, jak większość pozycji tego wydawnictwa :)
  Widzę, że znowu zmieniłaś szablon. Jak mam być szczera, nie podoba mi się. Jest za ciemny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydała by mi się, ponieważ ja jestem do wszystkiego zawsze nastawiona pesymistycznie i już przed zrobieniem wiem, że mi się nie uda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również twierdzę że szablon jest ciut za ciemny, choć podobają mi się zielone elementy.
  Co do recenzji, to często gdy nie dajemy sobie rady z różnymi sprawami i nas przerastają, to je odkładamy. Taka ludzka natura. Dlatego warto nad sobą popracować i ta książka z pewnością to pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciężko jest zmienić sposób myślenia. Wiem to sama po sobie. Z natury jestem pesymistką i choć powtarzam sobie do znudzenia, że będzie wszytko dobrze, to i tak w głębi duszy przewiduje najczarniejszy scenariusz, ale skoro twoim zdaniem powyższa publikacja daje cenne rady, jak nauczyć się pozytywnego myślenia, to może z czystej ciekawości się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Sposób myślenia przestawiony na inny tor? Jeśli sama nie daję rady, to czy książka mi pomoże?

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydałaby mi się tala książka.. Recenzja do tego zachęca! Pozdrawiam ;D
  recenzje-literackie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. chetnie bym przeczytala, chociaż po "sekrecie" jestem zniechęcona do tego typu ksiazeke:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z autorem i raczej nic odkrywczego by do mojego życia nie wniósł, ale jeśli miałabym okazję, to mogłabym tę książkę przeczytać.
  P.S. Cieszę się, że Ci się teraz u mnie podoba :) I czekam na recenzję 3 tomu PLL.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dużo osobom brakuje pozytywnego myślenia na co dzień, więc to może być ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda ciekawie, pozytywne myślenie jak najbardziej jest w życiu konieczne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie przepadam za książkami z tego wydawnictwa. Tą wyjątkowo kompletnie nie chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka wydaje się ciekawa. ;))

  OdpowiedzUsuń
 13. Z chęcią bym sięgnęła. Lubię takie psychologiczne tematy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Może do perfekcji nie dąże, ale trochę pozytywnego myślenia nie zaszkodzi. Zwłaszcza, że zaczął się Nowy Rok i może być wyjątkowy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Będzie mi bardzo miło, gdy podzielisz się swoimi wrażeniami ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia