czwartek, 21 marca 2013

Wiosenny konkurs!

Pierwszy dzień wiosny to wspaniałe święto, prawda? Wywołuje uśmiech na naszych twarzach. Szkoda tylko, że jego obchód popsuła nam zima. Z tego powodu mam dla Was niespodziankę-pocieszajkę ;). Konkurs!


352x500

 

Regulamin:

1. Organizatorem konkursu jest Antyśka, właścicielka bloga Słowa Czytane.

2. Nagrodą w konkursie jest powieść Aliny Białowąs "Galeria uczuć", którą przekazała sama autorka.

3. Konkurs trwa od 21.03.2013 do 11.04.2013 (włącznie). Wyniki zostaną ogłoszone 14.04.2013 roku. Od tego dnia, zwycięzca ma za zadanie w ciągu 7 dni przesłać mi swój adres do wysyłki. Jeżeli po upływie tego czasu adresu nie otrzymam, z konkursu wyłonię następnego zwycięzcę.

4. Aby wziąć udział w konkursie należy:

- wyrazić chęć wzięcia udziału w konkursie pod tym postem

- pozostawić swój adres mailowy

- odpowiedzieć na pytanie konkursowe

5. Proszę o udostępnienie bannera konkursowego na swoich stronach.

6. Pytanie konkursowe: Z czym kojarzy Ci się wiosna i jakie ma na Ciebie działanie?

Ilość znaków dowolna, jednak nie będzie liczyła się ilość, lecz jakość.

7. Zwycięzcę wyłonię według własnego uznania.

W razie wszelkich pytań proszę pisać na adres: a_4marca@o2.pl z dopiskiem "konkurs".

Powodzenia! :)

44 komentarze:

 1. Udostępnię u siebie bannerek w widocznym miejscu, moze ktos sie skusi :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, kochana jesteś! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę robić niebawem notkę o konkursach o Twoim też wspomnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama tym razem udziału nie wezmę, bo niezbyt interesuje mnie ta książka, ale życzę powodzenia wszystkim osobom, które przystąpią do konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W konkursie nie wezmę udziału, bo czekam na swoją ,,Galerię uczuć'' do recenzji, ale życzę powodzenia innym uczestnikom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nad odpowiedzą na pytanie pomyślę, a na razie wrzucę bannerek na główną ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz jeszcze czas do zastanowienia. ;) Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 8. Tobie ma szansę przypaść do gustu ta książka. Czekam na Twoje wrażenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozumiem. :) Jeżeli zmienisz zdanie to zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej. Z chęcią wezmę udział w Twoim konkursie :)
  Z czym mi się kojarzy wiosna? Z błękitnym niebem, promieniami słońca, czytaniem na balkonie, ze spacerami z przyjaciółmi, z pięknymi wieczorami, z zapachem kwiatów i drzew, z zielenią, z Wielkanocą, a tym samym z rodziną. I przede wszystkim z moimi urodzinami, które zbliżają się wielkimi krokami :P.
  Wiosna jest dla mnie piękną porą roku. Wszystko budzi się do życia i pozytywnie mnie nastraja do działania. Jest okresem, z którego budzę się z zimowego odrętwienia i snu. (Niestety jeszcze śpię, mój mózg nie pracuje w trybie "wiosna" co mnie bardzo martwi). Chyba już każdy z nas z niecierpliwością wypatruje tej wiosny. Prawda? ;)
  Topiłaś marzannę? Bo ja nie i może dlatego jej jeszcze nie ma? :P
  Pozdrawiam i banner za moment pojawi się u mnie na blogu.

  D.
  dzosefinn.91@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za odpowiedź w konkursie :)
  Nie, nie miałam okazji topić marzanny, ale wiem, że w moim mieście to robiono. Tylko chyba za mało ich było, bo wiosny ani widu ani słychu :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja odpowiedź może być chwilami nieco niekonwencjonalna, ale to nic, szczera jestem :P

  Wiosna kojarzy mi się przede wszystkim z... katarem i piekącymi oczyma. Otóż, mam alergię na pyłki, a więc wiosna nie jest moją ukochaną porą roku, bo wiąże się z uciążliwymi przypadłościami. Uzbrojona w spray na katar sienny, w końcu jednak muszę wyjść z domu i tutaj dochodzimy do kolejnych rzeczy z jakimi kojarzy mi się wiosna. Może nie będę oryginalna, ale z odrodzeniem. Odwieczny krąg życia, cały świat wraca do siebie po mroźnej zimie. Kwiatki, trawka, słoneczko, względnie ciepły deszczyk i wkurzające ptaszki. W znakomitej większości to wszystko mnie denerwuje, ale jest w tym coś pięknego. Ta pora roku nie wpływa na mnie optymistycznie, ale lubię ją, bo nie ma śniegu, robi się ciepło i nareszcie mogę jeździć rowerem, co jest jednym z moich ulubionych zajęć.


  Zapewne nie takiej odpowiedzi się spodziewałaś :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiem, że są osoby, które nie lubią wiosny, więc nie nastawiałam się na pozytywne opinie na jej temat. :) Dziękuję za nadesłaną wiadomość! I współczuję kataru i piekących oczu...
  Podaj jeszcze adres e-mail :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Cześć, nie można pominąć tej książki w swojej biblioteczce - więc z chęcią wezmę udział w twoim konkursie. (Banner wstawiony)
  Mnie wiosna kojarzy się z budzeniem do życia. Rośliny wypuszczają pąki, pojawiają się pierwsze kwiaty... To jest takie pocieszające po 3 miesiącach zimy, którą osobiście lubię - ale jednak. Najbardziej jednak lubię w niej to, że pojawia się słońce na niebie, które daje mi poczucie bezpieczeństwa i od razu jest bardziej zadowolona z siebie i swojego życia. Witam wszystkich z uśmiechem, jestem dużo milsza ;). U nas topi się także marzannę - płócienną lalkę, a gdy nie ma rzeczki w pobliżu - pali. Ma to na celu oficjalne zakończenie zimy i zimna, jakie ze sobą niosła. Uważam też, że wiosną i latem dużo lepiej mi się czyta książki, że nie tylko ja jestem bardziej wesoła - ale także bohaterowie powieści, które czytam! Może się to wydawać dziwne, ale naprawdę taką mam opinię ;D.

  OdpowiedzUsuń
 15. Chciałabym jeszcze dodać, że na to słoneczko na niebie czekam z niecierpliwością i mam nadzieję, że już niedługo przestanie się ono chować! :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak, na mnie też mobilizująco i wesoło działa słoneczko na niebie :)
  Dziękuję za wzięcie udziału w konkursie. Podaj jeszcze adres e-mail, w celu zweryfikowania zgłoszenia :)

  OdpowiedzUsuń
 17. I adres e-mail :)
  a.jaroszewska96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. W takim razie się zgłaszam :)
  Mail: x.miqa.x@hotmail.com

  Z czym kojarzy mi się wiosna?
  Nie mam jednego skojarzenia, ale wszystkie obrazy, jakie powstają w mojej głowie są powiązane ze szkołą, z tym jak spoglądam za okno, widzę zielone drzewa, kolorowe kwiaty, czuję ciepłe promienie słoneczne na mej skórze... Wiosna kojarzy mi się z przebudzeniem, nie tylko fauny i flory, ale moim samym. Po długiej zimie czuję się jak nowo narodzona. Wyczekują tego okresu...

  Jakie działanie ma na mnie wiosna?
  Na pewno relaksacyjne. Nie jest tak upalnie jak w lato, czy tak brzydko jak w jesień, albo tak zimno jak w zimę. Człowiek od razu jest weselszy, nie denerwuje się co chwilę, delikatne promienie słońca działają kojąco.

  OdpowiedzUsuń
 19. Cieszę się, że wzięłaś udział w konkursie :)
  Zgadzam się, wiosna to taka pora optymalna - nie za ciepło, nie za zimno.

  OdpowiedzUsuń
 20. Wiosna to dla mnie radość ,kolor,życie.To moje popołudnia na ławeczce pod krzakiem pachnącego bzu z ukochaną książką i kotem na kolanach.!Tak długo czekam-całą zimę-by na moim rozłożystym orzechu, w maleńkich domkach lęgowych rozkwiliło się ptasie radio.Gdy wiosna na dobre już zaloguje się w moim ogrodzie-to takie wieczory z książką i "ptasim radiem" są lepsze niż najlepiej nakręcony serial jakim raczy nas telewizja!

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziękuję za wzięcie udziału. Też brakuje mi ptasiego śpiewu... Podaj jeszcze adres e-mail. :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Pozwoliłam sobie wrzucić info o rozdaniu na mojego bloga konkursowego http://rozdanie.blogspot.com/ Byłabym wdzięczna za wrzucenie banerka.

  OdpowiedzUsuń
 23. Oczywiście biorę udział :)
  Wiosna jest dla mnie okresem szczególny. Jest to czas kiedy po długiej i ponurej wiośnie wszystko rodzi się ponownie do życia, a ja mogę cieszyć się piękną pogodą i długimi spacerami z psem. Ponownie mogę siedzieć na balkonie godzinami czytają książki. Najbardziej chyba wiosna kojarzy mi się z już w miarę ciepłymi wieczorami, przepełnionymi odgłosami natury przy zachodzącym słońca. Prawie każdego wieczoru siedzę tak na balkonie i przy tym akompaniamencie czytam:) Już nie mogę się doczekać wiosny:)


  aguuu_2206@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Dziękuję bardzo za wzięcie udziału w konkursie ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Wiosna kojarzy mi się przede wszystkim z dużą ilośćią książek. A to z tego prostego powodu, że mam wtedy urodziny. Jest to więc dla mnie czas dość przyjemny. Wiosnę utożsamiam ze śpiewem ptaków, słońcem, ciepłem - warunkami wręcz idealnymi do czytania w plenerze. To, co czytam wydaje się wtedy bardziej magiczne i świeże. Jedne rzeczy brzmią lepiej, inne trochę gorzej. Jednak wszystko wokół jakby woła, aby spróbować czegoś nowego.
  Mój email: julie08642@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Dziękuję za wzięcie udziału w konkursie ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Z czym kojarzy mi się wiosna? Z ćwierkającymi ptaszkami, zapachem kwiatów, radosnymi drzewami i kolorowymi łąkami. Zawsze wiosną zaczynam odliczanie do końca roku, więc z tym też mi się kojarzy. Tą porą roku, zwykle wychodzi dużo książek, dlatego jest to moja ulubiona. Lubię sobie wyobrażać, że te wszystkie motylki, które się wtedy pojawiają, to wróżki, dlatego kojarzę ją z magią. Przez wiosnę śnieg topnieje i zaczyna się życie. Niestety pojawiają się wtedy pierwsze robaczki. Po prostu ich nienawidzę. Wyłażą wtedy okropne pajączki i straszą mnie w nocy. Wiosna to dla mnie czas radości, jak i strachu (przed ohydnymi stworzonkami. Z tym właśnie kojarzy mi się wiosna. Podczas tej pory roku jestem bardziej radosna, bo rzadziej jest pochmurno. Mniej pyskuję i nie kłócę się tak często ze wszystkimi ;)
  Pozdrawiam,
  zuzanka.dd@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. Mam bardzo podobne odczucia do Ciebie. Te robaczki również i mnie straszą, choć powinno być odwrotnie ;)
  Dziękuję za wzięcie udziału.

  OdpowiedzUsuń
 29. Zgłaszam się :)
  Wiosna kojarzy mi się z: zmianą czasu na letni, wydłużającym się dniem, słońcem na niebie, wracającym do Polski bocianami, budzącym się z zimowego snu niedźwiedziami, chomikami, świstakami, nietoperzami, płazami, gadami; liśćmi na drzewach się pojawiającymi, zieleniącą się i pokrytą kwiatami ziemią, wiosennymi dietami i metamorfozami (zmiana koloru włosów, fryzury i ubioru na bardziej kolorowe).
  Wiosna obdarza mnie optymizmem i pozytywną energią! ;)
  Pozdrawiam cieplutko,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Dziękuję. Mam nadzieję, że właśnie taka wiosna do Ciebie już zawitała? :)

  OdpowiedzUsuń
 31. już prawie, prawie jeszcze tylko śnieg musi się stopić :D Słoneczko się już dzisiaj pojawiło, z czego bardzo się cieszę! :) Teraz czas na jakąś dietę i metamorfoza w wyglądzie ;) ;) ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. Metamorfoza... Jak pojawia się słoneczko to aż chce się żyć! Wiem, bo u mnie dzisiaj też się pojawiło. I choć miałam ciężki dzień to humor dopisywał :)
  Cieszę się. W takim razie powodzenia z dietką (ale bez przesady!) i metamorfozą.

  OdpowiedzUsuń
 33. Dzięki ;), jeszcze nie mam pomysłu na tę metamorfozę, ale pewnie coś się wymyśli ;) Ps. Dzisiaj już niestety u mnie nie ma słoneczka :((( Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 34. U mnie też się pochmurno zrobiło. Ten tydzień jeszcze ma być taki, ale od przyszłego wiosenka ;)

  Może kolor włosów? Zmiana stylu ubierania się? ;)

  OdpowiedzUsuń
 35. To dobrze, że od przyszłego tygodnia wiosna ;) już nie mogę się doczekać ;) Jak się ociepli to na pewno jakieś pomysły/inspiracje się pojawią i wtedy wybiorę się do fryzjera ;)

  OdpowiedzUsuń
 36. Zgłaszam się do konkursu.
  domka0808@gmail.com

  Pozytywne spojrzenie na świat, miłość, barwność, wszechobecna radość, to zdecydowanie cechy charakteryzujące najpiękniejszą porę roku, jaką jest wiosna. Owy czas od końca marca do większej połowy czerwca ma na moją psychikę bardzo pozytywny wpływ. Wszystko wydaje mi się o wiele bardziej pozytywne niż podczas sprzyjającym chandrze i depresji dwóm wcześniejszym porom roku. Moje wrażliwe oko cieszy wszystko wokół. Promienie słońca dodają mi niesamowitej energii, dzięki której mogę zdziałać więcej niż zwykle. Często powtarzam, iż przepisem na szczęście w życiu jest znalezienie pewnego optimum. Wiosna dostarcza nam odpowiedniej dawki promieni słonecznych, które zimą są zbyt słabe by zmobilizować nas do działania, a latem są często zbyt intensywne i zamiast dodawać pozytywnej energii to lekko rozleniwiają. Z ręką na sercu mianuje wiosnę idealną porą roku!

  OdpowiedzUsuń
 37. Zgłaszam się. :)
  asiunia34@poczta.onet.eu

  Przyznam szczerze, że kiedy zobaczyłam temat, to od razu chciałam napisać o trudnej do wyrażenia słowami radości, która uaktywnia się u mnie wraz z pojawieniem się wiosny, o ptakach, które swoim śpiewem budzą mnie każdego dnia, o słońcu, które nieśmiało zagląda do mojego okna każdego ranka, o intensywnie błękitnym niebie i wiosennych gwiazdozbiorach, które mogę oglądać każdej nocy, jednak w tym momencie mojego życia wiosna kojarzy mi się tylko z jednym. Z maturą. Każdy coraz cieplejszy dzień jest dla mnie oznaką, że czas egzaminów zbliża się nieubłaganie. Każdy promień słońca pada na inną stronę książki zapisanej datami, każda kolejna noc przynosi mi rozmyślania, które mogę wrzucić do pudełka z napisem "co dalej?". Wiosna to też dla mnie ostatnie spotkania klasowe - wesołe, jednak przepełnione dziwnym smutkiem i świadomością tego, że to już koniec. Dzisiaj już wiem, że ta wiosna na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Nie ze względu na pogodę, która sobie z nas zakpiła, ale ze względu na myśli, które towarzyszyły mi przez cały czas jej trwania.

  OdpowiedzUsuń
 38. Otóż to. Dla mnie tegoroczna wiosna także kojarzy się z maturą...
  Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Będzie mi bardzo miło, gdy podzielisz się swoimi wrażeniami ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia