niedziela, 5 maja 2013

"Powrót bogini. Część 1" P.C. Cast


Wojna z Fomorianami zakończyła się szczęśliwie. W Partholonie nastał spokój. ClanFintan, jak na Szamana przystało, musiał zadbać o odbudowę Warowni. Wybranka Epony - Rhea dba o swoich poddanych, zapominając o dbaniu o własne zdrowie. Od dłuższego czasu męczą ją zawroty głowy, osłabienie, a im bliżej powrotu jej małżonka, tym dolegliwości nasilają się. W dniu powrotu Szamana wraz z wojownikami odbywa się uroczystość, na której mityczny Partholon jak na poddanych przystało, pragną godnie przywitać swoich dzielnych wojowników. Podczas uczty Wybranka Epony wymiotuje. Okazuje się, że jest... w ciąży. Ale to nie koniec rewelacji! Kilka dni później, podczas przejażdżki ze swoją klaczą Epi i mężem, traci przytomność i budzi się w świecie, w którym jeszcze pół roku temu żyła. Powrót okazuje się być pełen niespodzianek i początkiem nowych problemów, bowiem do realnego świata wraz z Shannon przedostało się zło w najczystszej  postaci - dowódca Fomorian, Nuada!

"Powrót bogini. Część 1" to kontynuacja "Wybranki bogów", gdzie Shannon wraz z ClanFintanem i wojownikami zakończyła wojnę z Fomorianami. Wszyscy myśleli, że to koniec problemów z tymi stworzeniami. Osobiście też tak myślałam! Ale gdy zobaczyłam w zapowiedziach dalszy ciąg historii wiedziałam, że ta wojna to dopiero początek. I wcale się nie myliłam. W życiu jak i w książkach, nie zawsze jest kolorowo. Bohaterowie po raz kolejny muszą zmierzyć się ze złem, choć już w zupełnie innym świecie.

Powrót do rodzinnego domu dla Shannon nie był łatwy. Jej "zamienniczka" - Rhiannon, zdążyła namieszać w życiu prywatnym głównej bohaterki. Zraniła jej najbliższych - przyjaciół, rodzinę, ponadto rzuciła pracę, którą Shea lubiła. Okazało się również, że... Shannon jest mężatką i to w dwóch światach! A to dopiero początek. Autorka zapewniła swoim czytelnikom wiele rewelacji, przez co lektura okazała się być bardzo interesująca.

Narracja została poprowadzona w pierwszej osobie, z perspektywy Shannon. Podobny zabieg miał miejsce w poprzednich częściach. Dzięki temu na bieżąco śledzimy zmiany nastrojów wybranki Epony, a także jej myśli i plany. Dziewczyna okazała się być tutaj mniej irytująca w swoim gadulstwie niż w innych książkach. Tutaj niekiedy wybuchałam gromkim śmiechem po przeczytaniu jej myśli. Nie jest sekretem, że w dwóch światach - tym rzeczywistym i mitycznym, istnieją lustrzane odbicia. Ludzie są do siebie podobni albo z wyglądu, albo dodatkowo z charakteru. Shea w świecie rzeczywistym odkryła podobieństwo własnego męża, który stał się jej pomocnikiem w walce z wrogiem.

Fabuła i w tej części jest bardzo ciekawa, a styl lekki. Książkę czyta się w tempie ekspresowym, bez żadnych zgrzytów. Brak tu także literówek, choć niekiedy także... przecinków. Ale zrzucę to na przemęczenie osób odpowiedzialnych za korektę, bo tych braków jest naprawdę mało. Duża czcionka, która ułatwia czytanie nawet w dość ekstremalnych warunkach, to znak rozpoznawalny tego wydawnictwa. Tutaj także ją odnajdziemy.

Osobiście książka "Powrót bogini" mi się podobała. Nieco odstaje poziomem od swoich poprzedniczek, ponieważ nieco mniej się tutaj dzieje, akcja nie pędzi aż tak na łeb i na szyję, mimo wszystko autorka i tutaj zaciekawiła czytelnika. Ja zostałam skutecznie zachęcona do poznania kontynuacji i bycia świadkiem, czy Shannon uda się pokonać zło, które przedostało się do jej dawnego świata. I, czy jej pragnienie powrócenia do Partholonu, męża i przyjaciół się spełni? Polecam!


Powrót bogini. Część 1 [P.C. Cast] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

28 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, ale brzmi całkiem intrygująco. Sprawdzę czy pierwsza część jest w mojej bibliotece.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wybranka bogów", polecam, polecam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam zamiar wziąć tę książkę do recenzji, ale zrezygnowałam z tego pomysłu, ponieważ do wyboru była tylko jedna pozycja a jeśli chodzi o powyższą serię, to ukazały się od razu 2 tomy, w związku z czym spasowałam na rzecz innej. Może jednak kiedyś jeszcze zapoznam się z tym cyklem? Na razie niczego nie obiecuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja poprosiłam o kontynuację, gdy zobaczyłam w zapowiedziach dużo wcześniej, niż zostały propozycje rozesłane na pocztę, więc otrzymałam dwa. :) Tak, jak w przypadku "Wybranki bogów". :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie, nie, nie. Tym razem pasuje zdecydowanie i ostatecznie. Nazwisko tej pani przyprawia mnie o jakieś reakcje niemalże alergiczne. Wiem, że nie przebrnę, więc nie zamierzam nawet próbować. Zostaje przy swoich ukochanych autorach, a do Cast się nie pcham.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem książka nie dla mnie. Nie wiem czemu, ale nie mogę jakoś przekonać się do tego typu literatury.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak uważasz, wiele osób się sparzyło i woli nie ryzykować :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też miałam z tym problemy, ale kiedyś potrzebowałam lekkiej książki... No i takie były w sam raz :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba coś nowego, nie?
  Podobała mi się seria Dom Nocy, więc i może po tę sięgnę! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem czy kiedyś przekonam się do tego typu książek. =)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam dwa pierwsze tomy tej serii, ale chyba będę musiała sięgnąć po kontynuację skoro tak zachęcasz :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Sięgnij, ale zacznij od "Wybranki bogów", bo "Powrót bogini" jest kontynuacją :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja powolutku z nich "wychodzę" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. O nie, nigdy w życiu. "Naznaczona' była najgorszą książką mojego życia i trauma zostanie mi już chyba na wieczność.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Naznaczona" a "Wybranka bogów" (i kontynuacje "Powrót bogini") to zupełnie inna bajka. Ale oczywiście nie zmuszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Już całkowicie w literaturę polską :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Tym razem jakoś nie jestem zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Może kiedyś rzeczywiście spróbuję. Dobrze byłoby trafić na świetna pozycję na pierwszy raz. To by mnie bardziej zachęciło do tego rodzaju literatury:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie każdy musi, wiadomo ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zdecydowanie. Nie ukrywam, że ta nie jest taka wspaniała i wiele osób jest uprzedzonych. Może jak trafię na jeszcze lepszą to dam znać :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Czytałam "Wybranke Bogów" i bardzo mi sie podobała. Kontynuację także muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Koniecznie, skoro spodobały Ci się tomy pierwsze! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Czemu prawa strona okładki jest taka sama jak i w drugiej? ;x Szkoda, bo jest okropna. Za to lewa strona bardzo mi się podoba. Ciekawa jestme czy zawartośc książek tez mi sie spodoba:D

  OdpowiedzUsuń
 24. Może dlatego, że to jedna i ta sama część, tylko podzielona na dwie? ;) Podobnie w przypadku "Wybranki bogów". U nas są one rozdzielone.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Będzie mi bardzo miło, gdy podzielisz się swoimi wrażeniami ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia