czwartek, 1 stycznia 2015

Dorota Dardzińska "Kuchnia domowa, czyli synowa kontra teściowa. Polskie przepisy"

W mojej główce coś się poprzestawiało i od jakiegoś czasu częściej bywam w kuchni jako kucharka. Szczerze mówiąc, całe to pichcenie nawet bardzo mi się spodobało. Oczywiście, jedzenie podane pod nos dobrze smakuje, ale jaka satysfakcja, gdy to, co sami ugotujemy, smakuje innym! Dlatego postanowiłam podszkolić się w kuchni zaczynając od podstaw. Najpierw były babeczki, podstawowe obiady, aż stwierdziłam, że dobrze by było mieć dobrą książkę z łatwymi przepisami. 

Tak trafiła do mnie pozycja Doroty Dardzińskiej Kuchnia domowa, czyli synowa kontra teściowa. Polskie przepisy, gdzie można znaleźć dania idealne na święta, śniadania, obiady, kolacje czy podwieczorki. Do tego są smaczne i proste w wykonaniu. Ich składniki dostępne w każdym mieście i do tego ich ceny nie przyprawiają o ból głowy. Takie gotowanie to czysta przyjemność! Jednak dobra książka kucharska musi posiadać nie tylko przejrzysty rozkład, listę składników czy opis, ale także zdjęcia dobrej jakości prezentujące danie i zachęcające do jego skosztowania. Gwarantuję Wam, że zdjęcia prezentowane w tej pozycji skutecznie zachęcą Was do wypróbowania przepisów.

Książka ta została podzielona tematycznie, dzięki czemu łatwiej znaleźć idealny posiłek na daną chwilę. Są rozdziały: śniadania, obiady (w tym dania mięsne, surówki, przystawki itd.), desery, podwieczorki, kolacje, dania dla dzieci, Wigilia, Wielkanoc. Znalazłam tu przepis na pyszne pierniczki! Oczywiście lekko go zmodyfikowałam pod siebie i niekontrolowane wydarzenia, aczkolwiek bazowałam właśnie na nim. Do tego przyrządziłam już ryż z jabłkami, który smakował naprawdę dobrze! Robiąc obiad wykorzystuję niektóre przepisy na sosy czy mięsa, łącząc kilka przepisów w jedno. 

Spodobał mi się pomysł przedstawienia potraw tradycyjnych i nowoczesnych, znanych i lubianych z nieodkrytymi czy jeszcze niedocenionymi powszechnie. Przyznam się, że kilka niezbyt oczywistych wypróbowałam i było pysznie! Oczywiście te tradycyjne również smakują i są łatwe do przyrządzenia. Co znaczy, że taki laik w gotowaniu świetnie sobie poradzi z wykonaniem dania. Może na początku nie wygląda ono idealnie, ale w smaku jest znakomite. A to najważniejsze.

Jeżeli gotowanie nie idzie Wam za dobrze, albo chcecie spróbować swoich sił w kuchni i przerażają Was ogromne książki kucharskie to jak najbardziej polecam Kuchnię domową... Doroty Dardzińskiej. Z tą pozycją wszystkim wyjdą pyszne potrawy!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia