sobota, 28 marca 2015

Franco Fog powraca - "Mroczna tajemnica sgt. Adeli White" oraz "Wirujący sztylet hiszpańskiej kusicielki"

Wszem i wobec ogłaszam - Franco Fog powraca! Błyskotliwy, intrygujący, bezpośredni inspektor, właściciel oryginalnego kota, ma nowe zadania. A są nimi...

Mroczna tajemnica sgt. Adeli White
Zbliżają się wybory Miss Policji, wszystkie kandydatki przygotowują się do wystąpienia i nagle okazuje się, że znikła główna nagroda - przepiękny pierścionek z brylantem. Jest to sprawa, która wymaga delikatności, spostrzegawczości i szybkiego działania. Do finału konkursu zostało mu kilka godzin. Czy Franco Fog podoła? Czy uda mu się odkupić tą sprawą swoje bezczelne zachowanie sprzed tygodnia?


Wirujący sztylet hiszpańskiej kusicielki
Franco Fog otrzymuje list od uznanego za zmarłego przedsiębiorcy budowlanego. Kilka lat wcześniej zajmował się tą sprawą i już wtedy nie wszystko wydawało mu się jasne. I choć ma szansę rozwiązać tę sprawę do końca, przeszkadza mu w tym piękna Hiszpanka, która doskonale włada nożem i czarami. Co ma z tym wszystkim wspólnego i dlaczego pojawiła się w życiu inspektora?

Muszę przyznać, że choć nie są to długie opowiadania, wciągają już od samego początku. Marcinowi Brzostowskiemu udało się stworzyć ciekawe historie, przede wszystkim trzymające w napięciu. Nie zabrakło również miejsca na groteskę, błyskotliwe uwagi inspektora, ciekawy sposób bycia jego kota, prześmiewcze sytuacje. Są to pozycje, które czyta się w ekspresowym tempie, z uśmiechem na ustach, ale o których nie zapomina się po kilku godzinach po przeczytaniu. Są skutecznymi poprawiaczami humoru, a do tego lekkie, przyjemne i niewymagające dużego nakładu myślenia. Sięgniesz po nie i przepadniesz w świecie Franco Foga. Jedynie, co mogę zarzucić autorowi to to, że nie pokusił się o ciut dłuższą treść. Dzieje się tu sporo, wszystko wydaje się być na miejscu, jest ciekawie, ale właśnie to sprawia, że ma się ochotę dłużej posiedzieć w świecie inspektora. Na pewno, gdy nadarzy się taka okazja, przeczytam jeszcze coś z udziałem tego intrygującego człowieka. A Was zachęcam do lektury powyższych opowiadań, nie będziecie żałować!


Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia