środa, 29 marca 2017

Zrób sobie dobrze...

... czytając wartościowe treści. To, czym karmisz swój umysł ma ogromne znaczenie na jakość Twojego życia. A ja małym zestawieniem stron, które robią to dobrze, postaram się sprawić, że spędzisz miło choćby jedno popołudnie i jednocześnie nauczysz się czegoś nowego, wartościowego. Brzmi jak reklama wszelkich coachów od samorozwoju? Za tymi oklepanymi już słowami kryją się inspirujące treści. Gwarantuję, że jeśli przestudiujesz to zestawienie to przepadniesz na dłuższy czas i najzwyczajniej w świecie zrobisz sobie dobrze.

Od kilkunastu dni blogosferę zalewały posty polecające inne strony. O co w tym wszystkim chodzi? A no kilka lat temu pewien bloger wpadł na pomysł, aby dać coś od siebie blogosferze. Spotkania już były, konkursy, zloty, eventy, kampanie również... Przyszedł czas na ranking najchętniej czytanych blogów. Wprawdzie tegoroczna, VI już edycja została zamknięta i Andrzej zajmuje się podsumowaniem, mimo to idąc tym tropem chciałabym polecić Wam strony, które moim skromnym zdaniem, zasługują na uznanie i większy rozgłos. Sama spędzam na ich czytaniu miłe chwile, a przy tym zawsze czegoś się nauczę.

www.blue-kangaroo.pl

Ania ze swoim pięcioletnim doświadczeniem uczy innych jak studiować, szybko się uczyć (i motywować do tej nauki), aby w łatwy sposób opanować materiał i nie stracić cennego czasu, jak tanim kosztem spędzić semestr w urokliwym miejscu i jeszcze na tym zaoszczędzić!, a także jak ogarnąć swoje finanse, aby nie obudzić się z ręką w nocniku. Sprawia, że studiowanie jest naprawdę fajne. A ten, kto studentem nie jest, znajdzie tam mnóstwo inspiracji do samorozwoju. Warto tam zajrzeć, niezależnie od wieku i zainteresowań.

www.deepbreath.pl
Para, która swoją pasją zaraża innych. Choć blog prowadzą luźno, wiedze przekazują w sposób lekki, prosty, bez zbędnego gadulstwa. Poruszają zagadnienia, o których piszą tysiące, ale zawsze w punkt. Redukcja, odchudzanie, makro? Jeśli w głowie masz mnóstwo pytań odnośnie tych zagadnień to wiedz, że na ich stronie znajdziesz właściwą odpowiedź. Motywują, inspirują, pokazują na swoim przykładzie wszystko to, o czym piszą. A co najważniejsze - są tacy jak każdy z nas, bez wywyższania się, po prostu robią to, co lubią.https://www.facebook.com/majewski.trenuje/?fref=ts
I na koniec perełka. Nie byłabym sobą, gdybym nie umieściła w tym zestawieniu osoby, która mnie inspiruje i motywuje samą swoją osobą. To, co Daniel robi i w jaki sposób to robi sprawia, że odnajduje w sobie siły do działania. Jest dobrym obserwatorem i bez wymuszenia przedstawia swój punkt widzenia - jak zawsze w samo sedno. Jego posty są długie, merytoryczne, zawsze posiadają drugie dno i wartościowe przesłanie. Nie dba o pozory, niekiedy nawet o słownictwo - pisze i mówi to, co go meczy, trapi czy motywuje i zachwyca, dzieli się tym, co wywiera na niego wpływ. Nie było jeszcze ani jednego postu, który by nie trafił do mnie i z którym bym się nie zgadzała.


Wbrew pozorom żadna z tych osób nie skupia się tylko i wyłącznie na jednym temacie. Poruszają kwestie, które są na czasie lub podane w odpowiedniej formie mogą w jakimś stopniu pozytywnie wpłynąć na otoczenie. W chwilach, kiedy brakuje mi motywacji lub mam ochotę poczytać coś wartościowego to wchodzę w któryś z tych linków i... produktywnie spędzam czas.

Zainteresowanych odsyłam do mojego zestawienia z ubiegłorocznej edycji Share Weeku, które wciąż jest aktualne.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia